TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Rektor naszej uczelni doktorem honoris causa uniwersytetu w Wietnamie

Data: 04.04.2019 Kategoria: aktualności ogólne, współpraca międzynarodowa

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Prof. Cezary Madryas, rektor Politechniki Wrocławskiej został w piątek uhonorowany tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Ton Duc Thang w Ho Chi Minh. Jest pierwszym rektorem z Polski, który otrzymał takie wyróżnienie od uczelni z Wietnamu

wreczenie_dhc_prof_madryasowi_3.pngWręczenie wyróżnienia było ostatnim punktem trwającej od 1 kwietnia wizyty prof. Madryasa w Wietnamie. Władze Uniwersytetu Ton Duc Thang w Ho Chi Minh doceniły m.in. istotny wkład naszego rektora w rozwój współpracy edukacyjnej pomiędzy Politechniką Wrocławską i TDTU, a także między Wietnamem a Polską. W piątkowej uroczystości wziął udział m.in.  Ambasador Polski w Wietnamie.

Uniwersytet Ton Duc Thang powstał we wrześniu 1997 roku i jest obecnie uznawany za jedną z dwóch najważniejszych uczelni w Wietnamie. Na 17 wydziałach kształci się tam ponad 23 tys. studentów i pracuje 1,3 tys. pracowników naukowych.

Prof. Cezary Madryas ukończył studia na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Wrocławskiej w 1976 r. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w 1982 r., a doktora habilitowanego w 1993 r. Tytuł naukowy profesora nauk technicznych otrzymał w 2003 r., a w 2007 r. został zatrudniony na stanowisku profesora zwyczajnego.

wreczenie_dhc_prof_madryasowi_2.pngW trakcie dotychczasowej pracy na uczelni pełnił m.in. funkcję dyrektora Instytutu Inżynierii Lądowej (2002-2005), dziekana Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego (2005-2008), prorektora ds. rozwoju (od 2008 r.) i kierownika Katedry Mechaniki Budowli i Inżynierii Miejskiej na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego (od 2014 r.).

Większość badań prowadzonych przez prof. Cezarego Madryasa związana jest z szeroko rozumianą rozbudową, modernizacją i odnową infrastruktury podziemnej na terenach zurbanizowanych. Badania związane z tym obszarem inżynierii prowadził i prowadzi w większości polskich miast m.in. w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

Prof. Cezary Madryas jest autorem lub współautorem ośmiu dzieł zwartych, w tym czterech monografii i czterech akademickich wydawnictw książkowych, z których „Mikrotunelowanie”, „Konstrukcje przewodów kanalizacyjnych” czy „Tunele wieloprzewodowe” stały się podstawowymi podręcznikami dla studentów wydziałów budownictwa i ochrony środowiska na polskich uczelniach wyższych.

Jest również autorem lub współautorem 480 prac udokumentowanych w systemie DONA, w tym ponad 170 naukowych prac opublikowanych (z czego 65 o zasięgu międzynarodowym) oraz 290 sprawozdań z badań wykonanych na rzecz gospodarki narodowej (raporty SPR).

We wrześniu 2018 r. odebrał w Budapeszcie tytuł Honorowego Profesora Óbuda Univeristy.

Wizyta prof. Madryasa w Wietnamie

rektor_pwr_z_wizyta_w_wietnamie_2.jpgSwoją wizytę w Wietnamie rektor PWr rozpoczął w Hanoi, gdzie podpisał trzy umowy z National University of Civil Engineering (NUCE), wiodącą wietnamską uczelnią w dziedzinach architektury i budownictwa. Porozumienia zakładają nawiązanie bilateralnej współpracy pomiędzy naszymi uczelniami, wymianę studentów oraz pracowników w ramach programu Erasmus+.

Prof. Madryas spotkał się także z Ambasadorem RP w Wietnamie Wojciechem Gerwelem. Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z przedstawicielami Viet-Pol International Cooperation and Overseas Education Consulting Centre, organizacji zrzeszającej wietnamskich absolwentów polskich uczelni. W jego trakcie podpisana została umowa o współpracy pomiędzy PWr i Viet-Pol, w ramach której organizacja będzie promowała naszą uczelnię w Wietnamie oraz pomagała w rekrutacji młodzieży, która chciałaby studiować na Politechnice Wrocławskiej.

Podczas drugiej części pobytu w Wietnamie prof. Madryas odwiedził Ton Duc Thang University (TDTU) w Ho Chi Minh. W czwartek rektor podpisał wielostronną umowę o powołaniu konsorcjum uczelni wyższych współpracujących z TDTU. W skład konsorcjum weszło 12 uczelni z Czech, Danii, Holandii, Korei Płd., Belgii, Włoch, Tajwanu, Wietnamu oraz Politechnika Wrocławska – jako jedyny przedstawiciel Polski. W piątek, na zakończenie wizyty w Wietnamie prof. Cezary Madryas otrzymał z rąk władz Uniwersytetu Ton Duc Thang w Ho Chi Minh tytuł doktora honoris causa.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję