Rekordowa kwota zebrana na WOŚP dzięki 20 aukcjom

Data: 31.01.2023 Kategoria: aktualności ogólne, działania społeczne

wosp_2023.jpg

Ponad 13 tys. zł na walkę z sepsą! Tyle udało nam się zebrać na internetowych aukcjach Politechniki Wrocławskiej i Akademickiego Radia Luz podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Największym zainteresowaniem cieszył się trening z rektorem i współprowadzenie audycji „Audiostarter”.

W tym roku finał WOŚP odbywał się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

31 stycznia deklarowana kwota finału wynosiła ponad 154 mln zł, a w ciągu 30. finałów orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,75 mld zł i kupiła prawie 70 tys. urządzeń.

rektor_v2.pngW akcję tradycyjnie włączyła się również nasza uczelnia. Tym razem przygotowaliśmy dziesięć politechnicznych licytacji, a największym zainteresowaniem cieszył się trening z prof. Arkadiuszem Wójsem, rektorem PWr, który wylicytowano za 1 525 zł. Zwycięzca będzie mógł wybrać, czy chce spotkać się z nim na korcie tenisowym czy przy szachownicy.

Za ponad 1 000 zł wylicytowano offroadową przejażdżkę elektrycznym buggy’m, czyli czterokołowym elektrycznym pojazdem zbudowanym przez studentów z Koła Naukowego LEM Wrocław Motorsport, który na trasie osiąga prędkość nawet 110 km/h. Również ponad 1 000 zł zapłacił zwycięzca aukcji, w której do wygrania były rodzinne warsztaty w laboratorium chemicznym. Poznając techniki pracy w laboratorium będzie można także samodzielnie wykonać doświadczenia.

Dużą popularnością cieszył się koncert zespołu WITelsi, za który darczyńca zapłacił 769 zł. Band tworzą prof. Andrzej Kucharski, gitara basowa, prof. Paweł Wachel, gitara elektryczna, prof. Tomasz Kajdanowicz, gitara elektryczna, dr inż. Marek Kopel, perkusista i Paula Sobok, wokal.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się aukcje, w których zwycięzcy mogli odwiedzić niedostępne na co dzień laboratoria PWr. Wizytę w pasiece „Ulopolis” wylicytowano za 520 zł, zwiedzenie labów w kampusie na ul. Długiej za 475 zł, politechnicznego browaru za 425 zł, a prywatny dzień otwarty na Wydziale Mechanicznym kosztował zwycięzcę 465 zł.

W sumie ze wszystkich politechnicznych aukcji zebraliśmy 7 420,17 zł.

750x96_v2.png

Tradycyjnie do zbiórki na rzecz WOŚP przyłączyło się także Akademickie Radio Luz, które również przygotowało dziesięć aukcji.

Współprowadzenie programu muzycznego „Audiostarter” w towarzystwie szefowej programowej oraz muzycznej, Zuzanny Pawlak wylicytowano aż za 2 550 zł, a za obraz „Tulip 2” autorstwa Marka Domanieckiego zwycięzca zapłacił 1 277 zł.

Plenerowa sesję portretowa autorstwa Mikołaja Bensdorffa, naczelnego fotografa Radia LUZ „poszła” za 496 zł, a ostatnia płyta z całego nakładu (sygnowana numerem 204/200) duetu Biały Falochron wraz z autografami muzyków za ponad 400 zł.

W sumie z radiowych aukcji udało się zebrać 5 705,16 zł.

Akademicki Wrocław pomaga

W ramach aukcji organizowanych przez Wrocławskie Centrum Akademickie do wygrania była również wirtualna przejażdżka symulatorem ciężarówki w laboratorium Dynamiki i Bezpieczeństwa Pojazdów PWr.

Darczyńca wylicytował ją za 525 zł i teraz będzie mógł się sprawdzić podczas jazdy w symulowanych warunkach specjalnych, ocenić swoje umiejętności i reakcje w prowadzeniu pojazdu zarówno w zatłoczonym ruchu miejskim, jak i w terenie niezabudowanym czy na autostradzie jadąc cysterną z paliwem lub wozem strażackim.

mic