TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Razem dla polskiego przemysłu zbrojeniowego

Sygnatariusze umowy - zdjęcie

Podpisane porozumienie otworzyło nowy rozdział we współpracy pomiędzy Politechniką Wrocławską oraz Wojskowymi Zakładami Łączności nr 2 S.A. Wspólne projekty badawczo-rozwojowe i produkcyjne w obszarze łączności, elektroniki czy programowania, praktyki studenckie oraz szkolenia dla pracowników to główne założenia dokumentu.

Podpisanie umowy - zdjęcieUmowa zakłada m.in. współpracę w zakresie usług doradczych, projektowych i badawczo-rozwojowych, organizację praktyk i staży studenckich w siedzibie WZŁ, wspólnych narad, konferencji, warsztatów, prezentacji, pokazów oraz szkoleń specjalistycznych dla pracowników.

WZŁ-2 S.A. to działająca od ponad 50 lat firma jest obecnie częścią należącej do Skarbu Państwa Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Specjalizuje się w projektowaniu, integracji, produkcji, remoncie i modernizacji sprzętu łączności. Świadczy także usługi mechaniczno-elektroniczne.

– Podpisanie umowy to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w branży produkcyjnej, technologicznej, badawczo-rozwojowej i IT. Bardzo się cieszę, że zakres naszej współpracy będzie tak szeroki i w tak dużym stopniu odnosi się do studentów. Pozwoli im to na zdobycie cennych doświadczeń jeszcze w trakcie nauki – mówi prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy PWr.

– Nasza współpraca z Politechniką Wrocławską trwa już od dłuższego czasu, a po podpisaniu tego dokumentu stała się ona bardziej formalna. Otwiera to przed nami nowe możliwości realizacji wspólnych projektów naukowo-badawczych w obszarze łączności, elektroniki czy programowania – mówi Wojciech Cybul, prezes zarządu Wojskowych Zakładów Łączności nr 2. – Porozumienie łączy potencjał naukowo-badawczy uczelni z potencjałem produkcyjnym WZŁ-2 S.A. Myślę, że dla obu stron jest to idealny model współpracy – dodaje.

Z porozumienia skorzystać będą mogli m.in. naukowcy i studenci z Wydziału Mechanicznego oraz z Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów, ale też z innych wydziałów w zależności od potrzeb. Umowa została podpisana na czas nieokreślony.

newsletter_2023_14.jpg

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję