TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Ranking Perspektyw 2024: PWr w górę

Doświadczenia w laboratorium chemicznym - zdjęcie

Dwa najlepsze kierunki w kraju, kolejnych trzynaście w ścisłej czołówce i awans w zestawieniu ogólnopolskim – to wyniki naszej uczelni w najnowszym rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Wyniki rankingu obejmującego wszystkie uczelnie akademickie w Polsce ogłoszono już po raz 25. W tym roku Politechnika Wrocławska znalazła się na siódmym miejscu w kraju (awans o jedną pozycję), na czwartym wśród uczelni technicznych i tradycyjnie na pierwszym miejscu na Dolnym Śląsku.

Pierwszą pozycję w zestawieniu zajął Uniwersytet Warszawski, a drugą Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Trzecie miejsce przypadło Politechnice Warszawskiej. Pełne wyniki na ranking.perspektywy.pl.

Kierunki najlepsze w Polsce

W klasyfikacji obejmującej najlepsze kierunki nauczania w Polsce ocenione zostały łącznie 23 kierunki z naszej uczelni. Już po raz dziesiąty z rzędu na pierwszym miejscu znalazło się budownictwo (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego), natomiast inżynieria chemiczna i procesowa (Wydział Chemiczny) została uznana za najlepszy kierunek w kraju po raz czwarty.

Na studiach inżynierskich na kierunku budownictwo kształcimy wysokokwalifikowaną, techniczną kadrę inżynierską w szeroko rozumianym obszarze budownictwa. Absolwenci są przygotowani do pracy w zakresie projektowania konstrukcji budowlanych, organizacji oraz kierowania wykonawstwem wszystkich typów robót i obiektów budowlanych.

Absolwenci tego kierunku znajdują zatrudnienie w najbardziej poszukiwanych na rynku obszarach: budownictwa kubaturowego, wodnego, ziemnego i podziemnego oraz budownictwa komunikacyjnego (drogi, mosty, koleje i tunele).

Natomiast inżynieria chemiczna i procesowa to kierunek zapoznający studentów z procesami i ich integracją dla przemysłu chemicznego, spożywczego, farmaceutycznego, biotechnologicznego i (bio)energetyki oraz oprogramowaniem pozwalającym na ich kontrolę i optymalizację.

Absolwenci znajdują pracę m.in. jako kierownicy produkcji w przemyśle chemicznym, energetycznym, spożywczym, farmaceutycznym, biotechnologicznym oraz w browarnictwie i zakładach winiarskich, a także jako projektanci i kierownicy produkcji materiałów do instalacji przemysłowych, również nanomateriałów.

Drugie miejsce w zestawieniu kierunków zajęła: inżynieria środowiska. Na trzecim sklasyfikowano: architekturę, biotechnologię, elektronikę i telekomunikację, energetykę, fizykę techniczną, górnictwo i geologię, mechanikę i budowę maszyn, informatykę, inżynierię materiałową, mechatronikę, technologię chemiczną i matematykę.

Tegoroczna rekrutacja na Politechnikę Wrocławską trwa do 12 lipca. Tylko na pierwszym stopniu studiów na kandydatów czeka 6 700 miejsc. Szczegóły na rekrutacja.pwr.edu.pl.

kampania_pwr_2024_banerdotekstu750x100.jpg

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję