TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Radio Luz rekrutuje i zmienia ramówkę

Data: 12.10.2021 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka, rekrutacja

Akademickie Radio Luz gra już w jesiennej ramówce. W programie znalazły się nowe audycje muzyczne i programy publicystyczne. Rozgłośnia poszukuje też osób, które chciałyby zostać radiowcami.

Jesienna RamówkaRadiowa ramówka odświeżana jest w radiu trzy razy w roku. Tym razem jej jesienna odsłona połączona jest z wieloma innymi wydarzeniami – rekrutacją, wyjazdowym Seminarium Akademickiego Radia Luz oraz z towarzyszącą jej imprezą, która po przerwie spowodowanej pandemią odbyła się klubie Akademia.

– To dla nas najgorętszy okres w roku, bo na antenie nie ma przerwy, a o wszystkich zmianach chcemy słuchaczom opowiedzieć. Nigdy nie brakowało nam zapału, ale przez pandemię osoby, które w radiu są krócej, nie miały okazji dobrze się poznać i zobaczyć na żywo, jak wszystko działa. Wiele rzeczy musieliśmy odświeżyć – mówi Szymon Baczyński, szef muzyczny i programowy stacji, absolwent Wydziału Mechanicznego PWr. – Udało nam się też zorganizować seminarium szkoleniowe w Szklarskiej Porębie, z którego jak zawsze wynieśliśmy dużo nowych pomysłów. Teraz pozostaje nam tylko wcielić je w życie – dodaje.

Jesienne porządki

Spore zmiany zaszły przede wszystkim w samej ramówce. Zmieniły się godziny emisji kilkunastu programów. Nową ramówkę można zobaczyć tutaj.

Wśród nowych propozycji znalazły trzy publicystyczno-naukowe, a wśród tych nich „Spacerologia” (poniedziałek w tygodnie nieparzyste o godz. 17.00), którą poprowadzi Anna Geryn.

– Nasza redaktor naczelna podjęła się ambitnego projektu prowadzenia rozmów z naukowcami na spacerze po Wrocławiu. Przygotowanie takiego programu do emisji nie jest wcale takim łatwym zadaniem, bo z jednej strony rozmowy muszą być zrozumiałe, a dodatkowo wplecione w dźwięki miasta – wyjaśnia Szymon Baczyński.

W redakcji Radia LuzKolejną propozycją jest program „Stacja Migracja” (sobota w tygodnie nieparzyste, godz. 11.00) prowadzony przez geografa i podróżnika Karola Korczyńskiego oraz Bartłomieja Potockiego, kierownika Instytutu Praw Migrantów. W trakcie audycji  poruszane będą kwestie związane z migracjami, które coraz stają się przedmiotem publicznej debaty.

Okazją do spotkania z ciekawymi osobami będzie audycja „Na bakier” (niedziela w tygodniu nieparzystym, godz. 11.00), w trakcie której Justyna Rawińska będzie prowadziła rozmowy z nietuzinkowymi ludźmi o ich sposobach na dobre i szczęśliwe życie, niekoniecznie w głównym nurcie.

Nowe brzmienia

W jesiennej ramówce znalazły się także trzy nowe audycje muzyczne. Pierwsza propozycja – „Muzyka do puszczenia po ciemku” (poniedziałek, 23.00) – to gratka dla miłośników bardzo głośnego grania. Maciej Tomasiewicz i Dominik Półtorak zapraszają w podróż do norweskich lasów, poprzez opustoszałe brytyjskie hale przemysłowe, bagna Luizjany, aż do japońskich megalopolis.

Z kolei Zuzanna Pawlak w swojej audycji „Przelot” (piątek, godz. 20.00) zaproponuje elektronikę połączoną z rapem oraz wszystkie wypadkowe tego związku. Nie zabraknie materiałów związanych z kulturą internetu, modą, aktualnymi wydarzeniami i imprezami.

Ostatnią z nowych propozycji są „Stwory” (niedziela w tygodnie nieparzyste, godz. 23.00), czyli spotkanie z dźwiękami z pogranicza muzyki eksperymentalnej, hypnagogic popu, ambientu i wielu innych gatunków.

– Poprowadzą je Marta Jawor i Mikołaj Szmeichel, którzy są stosunkowo krótko w radiu, lecz są niezwykle utalentowani. Nawiasem mówiąc, Mikołaj jest jeszcze licealistą, ale już tworzy własną muzykę. W trakcie rozmowy rekrutacyjnej zachwycił nas swoimi pomysłami – dodaje Szymon Baczyński.

Rekrutacja do Radia Luz

Rekrutacja trwa!

Równolegle z nową ramówką ruszyła także rekrutacja do Akademickiego Radia Luz. Do zespołu „Luzaków” może dołączyć każdy, kto na antenie chciałby podzielić się swoimi pasjami, ale też poznać tajniki realizacji dźwięku programów, produkcji materiałów antenowych czy promowania stacji. Rekrutacja jest bowiem prowadzona do wszystkich redakcji – muzycznej, sportowej, kulturalnej, informacyjno-publicystycznej, popularno-naukowej – i działów techniki oraz promocji.

– Niektórym może się wydawać, że nie mają głosu radiowego i dlatego nie dostaną się do radia, choć bardzo by chcieli. Tymczasem wszystko da się wypracować, a my oferujemy szkolenia z emisji głosu, uczymy technik przygotowujących do prowadzenia audycji. Tak naprawdę liczy się to, na ile ktoś nas zainteresuje swoją „zajawką” podczas rozmowy rekrutacyjnej – zapewnia Szymon.  

Rekrutacja jest dwuetapowa – najpierw trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy, a później spotkać się na rozmowie z szefami poszczególnych redakcji i działów. Dołączając do zespołu, każda nowa osoba otrzymuje mentora, który zdradza sekrety radiowej pracy. 

– Nikt nie zostanie od razu rzucony na głęboką wodę. Po dołączeniu do radia zbiera się doświadczenie i można podpatrzeć, jak pracują ludzie  winnych redakcjach. Codziennie zderzamy się charyzmatycznymi postaciami, mogącymi być dla nas inspiracją i od których wiele się można nauczyć – podkreśla Szymon.

Zgłoszenia do poszczególnych redakcji przyjmowane są do 24 października.

newsletter-promo.png

mic

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję