Rada Uczelni - wybory uzupełniające

Data: 04.01.2021 Kategoria: komunikaty

Od poniedziałku, 4 stycznia, trwają wybory uzupełniające do Rady Uczelni. Do obsadzenia są trzy mandaty: jeden dla kandydata ze wspólnoty uczelni oraz dwa dla osób spoza społeczności PWr. Zgłoszenia będą przyjmowane do 11 stycznia.

Wybory zostaną przeprowadzone 21 stycznia, podczas posiedzenia Senatu PWr. Do uzyskania statusu kandydata trzeba spełnić jeden z trzech warunków:

• otrzymać co najmniej 10 zgłoszeń od członków Senatu,
  • otrzymać co najmniej 100 zgłoszeń od pracowników,
  • uzyskać poparcie na mocy uchwały Rady Rektorów Seniorów.

Kandydata można zgłosić poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie Uczelnianej Komisji Wyborczej i przesłanie skanu tego dokumentu na adres wybory@pwr.edu.pl. Na ten sam adres powinna także wpłynąć zgoda i oświadczenie kandydata (dołączone do jednego ze zgłoszeń lub wysłane bezpośrednio przez kandydata). Kandydaci powinni też złożyć oświadczenie lustracyjne lub informację o złożeniu tego oświadczenia.

Zgłoszenie będzie ważne jeśli:

• wpłynie w podanym terminie (do 11 stycznia),
  • będzie zawierać imię i nazwisko kandydata,
  • będzie zawierać imię i nazwisko zgłaszającego (wraz z jednostką uczelni, w której jest zatrudniony),
  • będzie własnoręcznie podpisane.

Z uwagi na elektroniczną formę zgłaszania kandydatów, UKW uznała za wystarczające, jeżeli na co najmniej jednym zgłoszeniu tego samego kandydata będzie uzasadnienie (Uchwała UKW nr 2/2020/2024).

Poprzednie zgłoszenia, zgody i oświadczenia (poza oświadczeniem lustracyjnym lub informacją o złożeniu takiego oświadczenia) straciły swoją ważność.

Sylwetki osób kandydujących w wyborach do Rady Uczelni będą prezentowane w Intranecie PWr.

Biogramy należy przysyłać na adres: rzecznik.prasowy@pwr.edu.pl.