TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 25.10.2023 Kategoria: aktualności ogólne, konferencje/seminaria/wykłady, współpraca międzynarodowa
Przedstawiciele 48 uczelni z 21 krajów biorą udział w konferencji T.I.M.E. General Assembly, która rozpoczęła się na PWr. W trakcie trzydniowego wydarzenia czekają na nich warsztaty, prelekcje i dyskusje na tematy związane z umiędzynarodowieniem i rozwojem kształcenia.
Organizacja T.I.M.E. (Top International Managers in Engineering Association) to założona w 1989 r. w Paryżu sieć wiodących uczelni technicznych. W swojej działalności stara się m.in. ułatwiać studentom realizację studiów magisterskich w ramach umów o podwójnym i wspólnym dyplomowaniu, wspierać wspólne doktoraty oraz zwiększać wykorzystania e-learningu w procesie kształcenia inżynierów.
Obecnie do sieci należy 59 uczelni z 25 krajów, w tym z Unii Europejskiej, Argentyny, Australii, Brazylii, Chin, Japonii i Kanady. Politechnika Wrocławska jest w członkiem organizacji od 2004 r.
– General Assembly to coroczne wydarzenie, na którym podsumowujemy rok współpracy, przedstawiamy wspólnie zrealizowane projekty, wytyczamy nowe kierunki współpracy i działania. To także znakomita okazja do nawiązywania nowych kontaktów i wymiany pomysłów. Wiele osób bierze w nim udział po raz pierwszy i mam nadzieję, że spotkanie spełni wasze oczekiwania i zaowocuje wieloma wspólnymi inicjatywami – mówiła podczas otwarcia konferencji Gwenaëlle Guillerme, sekretarz generalna T.I.M.E.
Spotkanie będzie również szansą do zapoznania się z działalnością organizacji T.I.M.E. Dział Współpracy Międzynarodowej zaprasza całą społeczność uczelni do udziału w otwartych spotkaniach w trakcie wydarzenia. Zaplanowano liczne dyskusje, prezentacje i będzie również okazja do omówienia realizowanych obecnie na PWr projektów.
– Konferencja odbywa się w szczególnym dla nas czasie, bo właśnie przyjęliśmy nową strategię rozwoju uczelni. Jednym z głównych kierunków jest kształcenie nie tylko inżynierów, lecz także liderów, łączących wiedzę techniczną z umiejętnościami menadżerskimi. To właśnie te cechy definiują nowy model edukacji inżynierskiej w Europie – powiedział prof. Arkadiusz Wójs, rektor PWr.
Działalność w sieci T.I.M.E umożliwia także znalezienie partnerów do tworzenia konsorcjów ubiegających się o dofinansowanie z projektów finansowanych z budżetu UE, np. programy wspólnych studiów europejskich Erasmus Mundus Joint Master. Tego typu projekty są obecnie realizowane na Wydziałach Budownictwa Lądowego i Wodnego oraz Mechanicznym (partnerem jest Ecole Centrale w Lille). Z kolei LUT University z Finlandii jest jednym z partnerów w projekcie EMJM SBBE (Sustainable Biomass and Bioproducts Engineering) na Wydziale Chemicznym – pierwszym programie wspólnych studiów międzynarodowych Erasmus Mundus Joint Master koordynowanym przez polską uczelnię.
PWr realizuje także z wybranymi uczelniami partnerskimi programy kształcenia w ramach umów podwójnego dyplomowania, tzw. double degree, które oferują studentom naukę najczęściej powiązaną z obowiązkowymi praktykami w przemyśle. Wśród naszych partnerów są uczelnie z Francji, Niemiec, Finlandii, Japonii i Chin. We wtorek dołączyła do nich Politechnika w Montrealu (Kanada). Umowę o współpracy i wymianie studentów podpisali prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy i prof. Pierre Langlois, wiceprezydent ds. akademickich.
Więcej informacji o konferencji i możliwości udziału w panelach na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej.
mic
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »