Przed nami remont „Wieży Magów”

Data: 18.06.2024 Kategoria: aktualności ogólne

Zdjęcie budynku C-11 i jego wizualizacja po remoncie

Jesienią ma się rozpocząć remont budynku C-11, czyli popularnej „Wieży Magów”. Prace potrwają dwa lata, a po ich zakończeniu swoją siedzibę będzie tam miał Wydział Podstawowych Problemów Techniki.

Budynek przy ul. Janiszewskiego 14a zbudowano w latach 1994-97. Znajdował się tam Instytut Matematyki i Informatyki, a później także Wydział Matematyki. Ten ostatni przeniósł się już do nowego miejsca – wyremontowanego gmachu dawnego szpitala przy ul. Hoene-Wrońskiego.

Inwestycja zakłada przebudowę istniejącej kubatury oraz dobudowę nowej z dwóch stron – północnej (cztery kondygnacje) i południowej (jednokondygnacyjna strefa wejściowa). Zakres prac będzie obejmował roboty konstrukcyjne, budowlano-wykończeniowe oraz roboty instalacyjne, w tym instalacje i urządzenia sanitarne, zaopatrzenie w ciepło, wentylację mechaniczną, pożarową, klimatyzację, instalację elektryczną oraz teletechniczną.

Początek prac planowany jest na jesień 2024 r., a i zakończenie na pierwszą połowę 2026 r. W tym czasie budynek wyłączony z użytkowania.

Po zakończeniu remontu budynek będzie wykorzystywany przez Wydział Podstawowych Problemów Techniki. We wnętrzu przewidziano pomieszczenia dydaktyczne (w tym salę wykładową na 165 osób), administracyjne, techniczne oraz zaplecze higieniczno-sanitarne dla użytkowników. Wyodrębnione zostaną także strefy dedykowane Katedrze Inżynierii Biomedycznej oraz Instytutowi Fizyki Teoretycznej.

kampania_pwr_2024_banerdotekstu750x100.jpg