TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 17.05.2019 Kategoria: aktualności ogólne, konferencje/seminaria/wykłady, warsztaty/prezentacje/szkolenia, współpraca międzynarodowa
Na Politechnice Wrocławskiej gości wybitny naukowiec – prof. Anthony Guiseppi-Elie z Texas A&M University. Ekspert z dziedziny bioinżynierii prowadzi na Wydziale Chemicznym wykłady i warsztaty.Profesor Guiseppi-Elie przebywa na naszej uczelni w ramach programu finansowanego przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta, która wspiera współpracę między polskimi instytucjami i amerykańskimi naukowcami.
Na co dzień profesor pracuje na Wydziale Inżynierii Biomedycznej na Texas Agricultural and Mechanical University (TAMU). Jego zainteresowania badawcze dotyczą wielu dyscyplin naukowych. Zajmuje się m.in. projektowaniem i zastosowaniem bioanalitycznych mikrosystemów w medycynie, a także komercyjnym rozwojem badań nad polimerami w powiązaniu z bioanalizą, bioinformatyką i bioelektroniką.
Jest też autorem wielu publikacji naukowych (cytowanych ponad pięć tysięcy razy, indeks H:39). Udziela się w licznych towarzystwach naukowych m.in. American Institute for Medical and Biological Engineering (AIMBE), Royal Society of Chemistry (FRSC), Institute of Electrical and Electronics Engineers (FIEEE). Profesor Guiseppi-Elie założył także firmę ABTECH Scientific, zajmującą się wyspecjalizowaną diagnostyką biomedyczną.
W listopadzie 2017 roku nasz gość wygłosił inauguracyjny wykład w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego Politechniki Wrocławskiej.
Wizyta profesora na Politechnice potrwa do 8 czerwca. W tym czasie naukowiec wygłosi dwa cykle wykładów dla studentów drugiego stopnia studiów („Nanotechnology, nanosensors and tissue engineering” oraz „Advanced bioelectronics and biodevices”), poprowadzi seminarium naukowe oraz warsztaty dla doktorantów i nauczycieli akademickich.
Szczegóły programu znajdują się na stronie Wydziału Chemicznego.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »