TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Prof. Cezary Madryas przewodniczącym Komitetu Nauki PZITB

Data: 01.06.2022 Kategoria: Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego

Zdjęcie ilustracyjne

Prof. Cezary Madryas z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego PWr został wybrany na przewodniczącego Komitetu Nauki Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa (PZITB) na kadencję 2022-2026. To pierwszy przewodniczący wywodzący się ze środowiska wrocławskiego.

Wyboru dokonano podczas jubileuszowej 30. Międzynarodowej Konferencji „Awarie Budowlane”, która odbyła się w Międzyzdrojach w dniach 23-27 maja 2022 r. 

Komitet Nauki PZITB powstał 27 stycznia 1958 r. i był efektem inicjatywy podjętej przez grono czołowych wówczas profesorów z dziedziny budownictwa, które postanowiło utworzyć stowarzyszenie inżynierów badaczy, na wzór powstałego w środowisku mechaników Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej.

Obecnie liczy 444 członków działających w 17. komisjach. Członkiem komitetu może zostać członek PZITB pracujący twórczo w obszarze nauki i techniki legitymujący się znaczącymi osiągnieciami. 

Zdjęcie ilustracyjneProf. Cezary Madryas studiował na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Wrocławskiej w latach 1971–1976. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w 1982 r., a doktora habilitowanego w 1993 r. Tytuł naukowy profesora nauk technicznych nadano mu w 2003 r. Od 2007 r. pracuje na stanowisku profesora zwyczajnego. Prorektor PWr ds. rozwoju w latach 2008-2016. W latach 2016–2020 pełnił funkcję rektora Politechniki Wrocławskiej

Jest autorem lub współautorem 480 prac udokumentowanych w systemie DONA, w tym ponad 170 naukowych prac opublikowanych (z czego 65 o zasięgu międzynarodowym) oraz 290 sprawozdań z badań wykonanych na rzecz gospodarki narodowej (raporty SPR).

Autor wielu recenzji wydawniczych monografii i podręczników akademickich, a także dużej liczby artykułów i referatów w czasopismach technicznych i naukowych, w tym w trzech indeksowanych przez Filadelfijski Instytut Informacji Naukowej (Tunnelling and Underground Space Technology, Water Research, Archives of Civil and Mechanical Engieering), a także w takich periodykach zagranicznych jak Journal of Civil Engeneering and Architecture, Water Science czy The Hong Kong Institution of Engineers Transaction.

Członek komitetów redakcyjnych czasopism: Archives of Civil and Mechanical Engineering, Inżynieria Bezwykopowa i Geoinżynieria. Jego działalność naukowa jest wysoko oceniania: w 2005 r. został laureatem prestiżowego konkursu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej o subsydia profesorskie (edycja: „Mistrz 2005” – temat badawczy: „Strategia przystosowania konstrukcji sieci kanalizacyjnych dla potrzeb miasta przyszłości”). 

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję