TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 01.06.2022 Kategoria: Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego
Prof. Cezary Madryas z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego PWr został wybrany na przewodniczącego Komitetu Nauki Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa (PZITB) na kadencję 2022-2026. To pierwszy przewodniczący wywodzący się ze środowiska wrocławskiego.
Wyboru dokonano podczas jubileuszowej 30. Międzynarodowej Konferencji „Awarie Budowlane”, która odbyła się w Międzyzdrojach w dniach 23-27 maja 2022 r.
Komitet Nauki PZITB powstał 27 stycznia 1958 r. i był efektem inicjatywy podjętej przez grono czołowych wówczas profesorów z dziedziny budownictwa, które postanowiło utworzyć stowarzyszenie inżynierów badaczy, na wzór powstałego w środowisku mechaników Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej.
Obecnie liczy 444 członków działających w 17. komisjach. Członkiem komitetu może zostać członek PZITB pracujący twórczo w obszarze nauki i techniki legitymujący się znaczącymi osiągnieciami.
Prof. Cezary Madryas studiował na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Wrocławskiej w latach 1971–1976. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w 1982 r., a doktora habilitowanego w 1993 r. Tytuł naukowy profesora nauk technicznych nadano mu w 2003 r. Od 2007 r. pracuje na stanowisku profesora zwyczajnego. Prorektor PWr ds. rozwoju w latach 2008-2016. W latach 2016–2020 pełnił funkcję rektora Politechniki Wrocławskiej
Jest autorem lub współautorem 480 prac udokumentowanych w systemie DONA, w tym ponad 170 naukowych prac opublikowanych (z czego 65 o zasięgu międzynarodowym) oraz 290 sprawozdań z badań wykonanych na rzecz gospodarki narodowej (raporty SPR).
Autor wielu recenzji wydawniczych monografii i podręczników akademickich, a także dużej liczby artykułów i referatów w czasopismach technicznych i naukowych, w tym w trzech indeksowanych przez Filadelfijski Instytut Informacji Naukowej (Tunnelling and Underground Space Technology, Water Research, Archives of Civil and Mechanical Engieering), a także w takich periodykach zagranicznych jak Journal of Civil Engeneering and Architecture, Water Science czy The Hong Kong Institution of Engineers Transaction.
Członek komitetów redakcyjnych czasopism: Archives of Civil and Mechanical Engineering, Inżynieria Bezwykopowa i Geoinżynieria. Jego działalność naukowa jest wysoko oceniania: w 2005 r. został laureatem prestiżowego konkursu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej o subsydia profesorskie (edycja: „Mistrz 2005” – temat badawczy: „Strategia przystosowania konstrukcji sieci kanalizacyjnych dla potrzeb miasta przyszłości”).
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »