TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Prof. Andrzej Kucharski w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym i nauce

Prof. Andrzej Kucharski, dziekan Wydziału Informatyki i Telekomunikacji został powołany do Rady ds. innowacji w szkolnictwie wyższym i nauce. Nominacje członków rady ogłosił minister nauki Dariusz Wieczorek.

Prof. Andrzej Kucharski - zdjęcieNominacje do rady otrzymało w sumie dwanaście osób, wśród których znaleźli się profesorowe czołowych polskich uczelni wyższych oraz przedstawiciele świata nauki. Przewodniczącym rady został prof. Grzegorz Królczyk z Politechniki Opolskiej.

Zadaniem rady będzie m.in. identyfikowanie aktualnych problemów w zakresie polityki innowacyjności w obszarze szkolnictwa wyższego i nauki oraz dokonywanie analizy zidentyfikowanych problemów.

Rada będzie również odpowiadała za przegląd i analizę rozwiązań organizacyjno-prawnych, przygotowywanie ekspertyz z zakresu polityki innowacyjności, promowanie działań podejmowanych przez ministra w zakresie rozwoju innowacji, a także opracowywanie i konsultowanie założeń o charakterze systemowym i proponowanie podstawowych kierunków działań ministra.

Prof. Andrzej Kucharski urodził się we Wrocławiu. Tytuł magistra oraz stopnie doktora i doktora habilitowanego uzyskał na Politechnice Wrocławskiej, kolejno w latach 1988, 1994 i 2001. W 2014 roku otrzymał tytuł profesora nauk technicznych.

Pełnił dotychczas m.in. funkcję kierownika Pracowni Teorii Anten i Elektromagnetyzmu Obliczeniowego Katedry Telekomunikacji i Teleinformatyki, zastępcy kierownika Katedry Telekomunikacji i Teleinformatyki, prodziekana Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej oraz prorektora ds. współpracy z gospodarką i informatyzacji.

W swojej pracy naukowej zajmuje się zastosowaniem równań całkowych do opisu zjawisk związanych z rozpraszaniem pól elektromagnetycznych przez obiekty materialne oraz metodami rozwiązywania wymienionych równań za pomocą metody momentów. Dodatkowo jego działalność badawcza jest związana z teorią anten oraz techniką i metrologią antenową, kompatybilnością elektromagnetyczną, a także badaniami propagacji fal elektromagnetycznych w łączach satelitarnych.

Prof. Kucharski jest członkiem (Senior Member) stowarzyszeń Antennas and Propagation, Micriowave Theory and Techniques oraz Electromagnetics Compatibility w The Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) oraz laureatem Nagrody Premiera RP (2001, w ramach zespołu kierowanego przez prof. Daniela J. Bema).

newsletter_2023_14.jpg

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję