Premiera nowego bolidu PWR Racing Team

Data: 30.05.2016 Kategoria: życie uczelni

W piątek, 3 czerwca, PWR Racing Team zaprezentuje na kampusie Politechniki Wrocławskiej najnowszy bolid RT-07. Pokaz maszyny to zapowiedź rywalizacji w nadchodzącym sezonie wyścigowym podczas międzynarodowych zawodów

Zaproszeni goście, przedstawiciele władz uczelni oraz studenci i pasjonaci motoryzacji z całej Polski zobaczą w piątek efekt pracy zespołu w ostatnim roku. Najnowszy bolid jest kompilacją najlepszych rozwiązań, zastosowanych w poprzednich projektach, dzięki którym studenci Politechniki Wrocławskiej odnieśli wiele sukcesów na torach Formuły Student. W tym sezonie członkowie PWR Racing Team wystartują na zawodach w Wielkiej Brytanii (tor Silverstone), Niemczech (Hockenheimring) i Czechach (Most).

Premierze pojazdu będą towarzyszyły pokazy jazdy bolidami zespołu PWR Racing Team – zarówno nowego modelu, jak i utytułowanego RT-05 oraz koncert Orkiestry Politechniki Wrocławskiej. Ta część wydarzenia rozpocznie się o godz. 12.30 przed budynkiem Bibliotechu (bud. D-21, pl. Grunwaldzki 11a) i jest otwarta dla wszystkich.

Zachęcamy również do polubienia profilu zespołu na Facebooku »

fot. Bartek Sadowski