Pracowicie, aktywnie i stacjonarnie! Podsumowanie Szkoły Letniej 3E+

Data: 24.09.2021 Kategoria: współpraca międzynarodowa

Za nami kolejna edycja Szkoły Letniej 3E+. W tym roku na naszej uczelni gościło ponad 30 studentów z Rosji, Włoch, Finlandii, Francji oraz Indii. Dział Współpracy Międzynarodowej, w kooperacji z pięcioma wydziałami, przygotował dla nich dedykowane zajęcia i aktywności.

szkola_letnia_3_e_2021_2.jpeg

Po rocznej przerwie uczestnicy Szkoły Letniej 3E+ ponownie wzięli udział w stacjonarnych kursach, które współorganizowało pięć wydziałów PWr: Informatyki i Telekomunikacji, Inżynierii Środowiska, Zarządzania, Podstawowych Problemów Techniki oraz Matematyki. Dodatkowo grupa studentów z Parul University w Indiach miała możliwość uczestniczenia w specjalnym kursie poświęconym zarządzaniu projektami.

- Podczas pobytu studenci uczyli się m.in. o wyzwaniach we współczesnej nanotechnologii, wpływie gospodarki na rozwój energetyki, energii odnawialnej, ekologicznych paliwach czy o danych w Phytonie - mówi Anna Rogalska, szefowa Działu Współpracy Międzynarodowej.

DWM przygotował dla studentów liczne atrakcje kulturalne. W trakcie trzytygodniowego pobytu uczestnicy szkoły poznawali niuanse języka polskiego, uczestnicząc w specjalnie przygotowanym dla nich przez Studium Języków Obcych kursie oraz podróżowali po Dolnym Śląsku. Zwiedzili m.in. Zamek Książ, Bardo Śląskie i oczywiście Wrocław, także dzięki rejsowi po Odrze.

Na zakończenie każdy student otrzymał certyfikat udziału w szkole.

- Ze względu na pandemię tegoroczna – stacjonarna - edycja Szkoły Letniej 3E+ do ostatniej chwili stała pod znakiem zapytania – mówi Anna Rogalska, szefowa Działu Współpracy Międzynarodowej. - Tym bardziej nasi uczestnicy docenili fakt, że mogli wziąć w niej udział na miejscu, a dzięki kameralnej liczbie uczestników zawarcie międzynarodowych znajomości było jeszcze prostsze. Liczymy, że to pierwszy krok ku normalności i pełnemu powrotowi zagranicznych studentów na kampus PWr.

Jak się podobała nasza szkoła letnia?

Zdjęcie ilustracyjne z ceremonii wręczenia dyplomów

Luca, student budownictwa na Uniwersytecie w Perugii (Włochy) - Bardzo chciałbym tu kiedyś wrócić. Atmosfera studiowania na PWr jest idealna. Można tutaj znaleźć właściwą ścieżkę dla siebie i swojej przyszłości. Polecam każdemu naukę tutaj. Dodatkowo uważam, że Wrocław jest idealnym miejscem do życia dla studentów.

Andrei, student Moscow Power Engineering Institute (Rosja) - Moje doświadczenia związane ze szkołą letnią są bardzo pozytywne! To było dla mnie coś całkowicie innego niż dotychczas. Poznałem wielu ludzi, miejsc i podjąłem naukę na nowych kursach. Podczas wycieczek mieliśmy okazję poznać się z pozostałymi uczestnikami i ich kulturami oraz wymienić doświadczeniami.

Lydia, Savonia University of Applied Sciences (Finlandia) - Kampus PWr jest bardzo piękny, a budynki nowoczesne i zarazem ukazujące historię uczelni. Bardzo mi się podobało i rozważam aplikowanie tutaj na studia II stopnia lub udział w wymianie studenckiej.