TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Powstanie Wrocław BioTech Hub. Z udziałem PWr

Data: 04.02.2025 Kategoria: aktualności ogólne, projekty międzyuczelniane

Zdjęcie siedmiu osób stojących, ubranych w garnitury, po podpisaniu umowy

Siedem wrocławskich ośrodków naukowych zdecydowało się współpracować w zakresie rozwoju biotechnologii medycznej. 4 lutego, w Międzynarodowym Dniu Walki z Rakiem, porozumienie w tej sprawie podpisali przedstawiciele poszczególnych uczelni i jednostek. Politechnikę Wrocławską reprezentował prof. Piotr Młynarz, prorektor ds. organizacji i infrastruktury. 

Wrocław BioTech Hub (WBH) ma być inicjatywą integrującą środowisko naukowe. – Chcemy wspólnie budować silne biotechnologiczne zaplecze badawczo-rozwojowe naszego miasta i tym samym wzmacniać pozycję Wrocławia, jako znaczącego ośrodka naukowego zarówno w Polsce, jak i za granicą – mówi prof. Piotr Młynarz, prorektor ds. organizacji i infrastruktury.

Zdjęcie prof. Piotra Młynarza siedzącego przy stole i trzymającego długopisNowy hub jest pierwszym krokiem w drodze do wrocławskiego centrum doskonałości. Obejmuje szereg istotnych działań, jak prowadzenie wspólnych projektów badawczych, utworzenie interdyscyplinarnej szkoły doktorskiej, zawiązania konsorcjów, które wystartują w konkursie Wirtualnego Instytutu Badawczego i optymalnego wykorzystania infrastruktury badawczej. 

– Na Politechnice Wrocławskiej doskonale wiemy, jak istotna jest współpraca, zwłaszcza w tak newralgicznych tematach, jak biotechnologia czy medycyna oraz połączenie tych dwóch nauk z obszarami inżynierskimi. Ich szybki rozwój sprawi, że Wrocław umocni swoją pozycję prężnego ośrodka naukowego, a to sytuacja, która będzie korzystna dla nas wszystkich – mówi prof. Piotr Młynarz.  

Podpis pod umową o wspólnych działaniach w ramach Wrocław BioTech Hub złożyli: 

  • Piotr Młynarz, prorektor ds. organizacji i infrastruktury Politechniki Wrocławskiej,
  • Robert Olkiewicz, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego,
  • Krzysztof Kubiak, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu,
  • Piotr Dzięgiel, prorektor ds. nauki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu,
  • Andrzej Gamian, dyrektor Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN,
  • Dariusz Kaczorowski, dyrektor Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN,
  • Jarosław Bosy, dyrektor Łukasiewicz – PORT.

„To niezwykle ważna inicjatywa nie tylko dla zaangażowanych wrocławskich ośrodków naukowych i samego Wrocławia, który dzięki konsolidacji wrocławskich instytucji z obszarów nauk medycznych, ścisłych, przyrodniczych oraz inżynieryjno-technicznych wzmocni swoją pozycję specjalistycznego ośrodka badawczo-rozwojowego” – napisała w specjalnym liście odczytanym w trakcie uroczystości w Łukasiewicz – PORT Maria Mrówczyńska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.  

newsletter

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję