TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Poradnik dla studentów z niepełnosprawnością

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Na Politechnice Wrocławskiej powstał poradnik dla studentów z niepełnosprawnością. Znalazły się w nim informacje o udogodnieniach, które przysługują im na naszej uczelni oraz w całym Wrocławiu. Instrukcję stworzyli wspólnie członkowie Studenckiego Klubu SKOK oraz pracownicy Laboratorium Tyfloinformatycznego PWr

Poradnik powstał w dwóch wersjach: do pobrania w pliku .pdf oraz w postaci strony, którą przy pomocy specjalnego oprogramowania mogą przeczytać osoby niewidome.

Można go znaleźć tutaj

tyflop3.jpgW instrukcji umieszczono m.in. informacje o tym, czym zajmuje się pełnomocnik rektora ds. osób niepełnosprawnych, czy osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności muszą kupować bilet komunikacji miejskiej, jak ubiegać się o indywidualny tok studiów oraz kim jest osobisty asystent edukacyjny.

Obecnie na PWr studiuje ponad 500 studentów (najwięcej na Wydziale Elektroniki) i ponad dwudziestu doktorantów z niepełnosprawnościami. Mogą oni korzystać z Laboratorium Tyfloinformatycznego, w którym znajduje się literatura naukowa oraz materiały dydaktyczne. Są one udostępnione na urządzeniach dostosowanych do potrzeb osób niesłyszących, niewidomych i niedowidzących i z różnymi dysfunkcjami ruchu.

Od wielu lat Politechnika Wrocławska angażuje się w pomoc studentom i pracownikom z niepełnosprawnościami. We wrześniu 2017 r. nasza uczelnia została laureatem krajowego etapu konkursu „Lodołamacze 2017”, którego ideą jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. PWr zwyciężyła w kategorii Instytucja. Dwa miesiące później zostaliśmy nagrodzeni statuetką Ambasadora Mobilności za działania na rzecz zdobycia prawa jazdy przez niepełnosprawnych studentów i absolwentów w ramach projektu Absolwent Driver.

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję