TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 06.10.2022 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka, współpraca z przemysłem
Masz pomysł na biznes, pracujesz nad projektem technologicznym, ale nie wiesz jak go rozwinąć? Założyłeś firmę i szukasz inwestora, który pomoże w jej rozwoju? Weź udział w programie preinkubacyjnym „Grow Up Tech” prowadzonym przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości PWr. Zapisy prowadzone są do 15 października.
To szansa dla studentów i doktorantów, którzy chcą rozwinąć lub dopracować swój projekt biznesowy. Mogą to być startupy, zarejestrowane spółki, ale też zespół osób, który ma ciekawy pomysł na biznes, ale nie wie, w jaki sposób można go zrealizować
– W programie może wziąć udział maksymalnie 15 osób. Zazwyczaj w realizację danego projektu zaangażowane są grupy 2-3 osobowe, dlatego zakładamy, że naszym wsparciem zostanie objętych 5-6 zespołów – mówi dr inż. Anna Górecka, szefowa Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. – Efektem końcowym projektu może być np. zbudowanie lub sprawdzenie swojego modelu biznesowego, pierwszy klient, pierwsza sprzedaż, pozyskanie finansowania czy zarejestrowanie firmy – dodaje.
Dla uczestników przygotowano szeroki pakiet usług podstawowych m.in. wsparcie organizacyjne, przestrzeń do pracy, mentoring, wsparcie ekspertów branżowych, konsultacje finansowe, prawne, księgowe, podatkowe oraz doradztwo w obszarze marketingu, sprzedaży i własności intelektualnej, a także pakiet usług specjalistycznych - weryfikacja pomysłu, dopracowanie modelu biznesowego, usługi niezbędne do opracowania MVP czy możliwości finansowania.
– Aby to zrealizować zapewnimy uczestnikom spotkania z doświadczonymi przedsiębiorcami z obszaru deep-tech i przedstawicielami dużych firm, instytucji otoczenia biznesu, których jako AIP mamy w swoim otoczeniu. Wydarzeniem inaugurującym nasz program będzie Wroclaw Tech Date, czyli networkingowe spotkanie wokół głębokich technologii i innowacji społecznych, które rozpocznie się 13 października o godz. 17.00 – wyjaśnia dr inż. Anna Górecka. – Z racji tego, że w programie weźmie udział maksymalnie 15 osób, wszyscy uczestnicy mogą liczyć na indywidualne podejście, szyte na miarę usługi i realną pomoc w rozwoju swojego biznesu – podkreśla.
W gronie ekspertów w projekcie znaleźli się doświadczeni praktycy biznesu, m.in. Patrycja Radek (brokerka innowacji Uniwersytetu SWPS), Magdalena Surowiec (Unfold.vc), Wiktor Pastucha (Wills Integrated), dr inż. Wojciech Wodo (Politechnika Wrocławska), Pawlos Mandzios (SMD Group), Adam Formanek (Berliner Startup Stipendium), dr Monika Tomecka (UFraction8).
Uczestnicy uzyskają wsparcie i okazję do nawiązania współpracy z EIT Manufacturing oraz EIT Raw Material i partnerami projektu IDEATION – Instytutu Technologii HIT (Izrael), CRIT Centrum Badań i Innowacji oraz Motor Valley Accelerator (Włochy), Instytutu Badawczego RWTH w Aachen (Niemcy) i Uniwersytetu La Laguna (Hiszpania).
– Codzienna praca w międzynarodowym gronie i bezpośrednie kontakty z partnerami związanymi z Europejskim Instytutem Innowacji i Technologii to niepowtarzalna szansa na zbudowanie spółki o zasięgu globalnym – zaznacza dr inż. Anna Górecka.
Aby zgłosić się do programu, należy wypełnić formularz rekrutacyjny, który dostępny jest na stronie AIP PWr. Projekty zostaną ocenione pod kątem potencjału biznesowego, innowacyjności oraz kompetencji osoby/zespołu.
Pilotażowy program zakończy się w grudniu oficjalnym spotkaniem, podczas którego biorące w nim udział zespoły zaprezentują swoje pomysły biznesowe przed grupą inwestorów. To dla nich duża szansa na nawiązanie długoterminowej współpracy, a co za tym idzie dalszy rozwój biznesu.
W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele Wrocławskiego Parku Technologicznego, przedstawiciele Concordii i Startup Wrocław, DARR oraz inwestorzy i przedsiębiorcy z wrocławskiego środowiska startupowego
Zwycięski projekt otrzyma sześciomiesięczny mentoring biznesowy, obsługę księgową i prawną przez kolejny rok oraz miejsce do pracy na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej oraz zaproszenie do programu akceleracyjnego Politechniki Wrocławskiej.
Druga edycja programu Grow Up Tech rozpocznie się na początku 2023 r. i potrwa do czerwca, a kolejna ruszy po wakacjach.
W ramach projektu IDEATION wspierane będą również realizowane na uczelni projekty studenckie w kluczowym obszarze – pozyskania funduszy na dalsze działania i rozwój.
– Mamy innowacyjne narzędzie – platformę Synergy, dzięki której studenci będą mogli uruchomić swoją kampanie crowdfundingową, zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności finansowania swojego projektu. W trakcie Dni Aktywności Studenckiej zorganizujemy dla studentów praktyczne warsztaty, na którym będą mogli zaprojektować własną kampanię, a następnie ją przetestować i uzyskać profesjonalne wskazówki od eksperta – dodaje dr inż. Maria Rosienkiewicz. – W tym roku włączyliśmy się też w hackathon BEST, którego finał odbędzie się 16 października. Dalszy rozwój zwycięskich projektów hackathonu odbędzie się z zaangażowaniem międzynarodowych partnerów projektu IDEATION – uzupełnia dr inż. Joanna Helman.
Więcej o Dniach Aktywności Studenckiej.
Program Grow Up Tech jest finansowany w ramach międzynarodowego projektu IDEATION finansowanego przez European Institute of Innovation & Technology – jedną z wiodących instytucji Unii Europejskiej w zakresie wspierania innowacji i przedsiębiorczości. Program jest bezpłatny dla uczestników.
Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) jest organem UE utworzonym przez Unię Europejską w 2008 r. w celu wzmocnienia zdolności Europy do innowacji. EIT stanowi integralną część programu Horizon 2020, programu ramowego UE w zakresie badań naukowych i innowacji.
Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości PWr wspiera przedsiębiorczość akademicką oferując miejsce i przestrzeń do rozwoju pomysłów biznesowych. Doradza, jak założyć i prowadzić firmę świadcząc bezpłatne konsultacje księgowe, prawne, marketingowe i dotacyjne.
Od stycznia 2022 r. swoją główną siedzibę ma w bud. L-3 (ul. Na Grobli 12). Znajduje się tam dziesięć stanowisk pracy, z których młodzi przedsiębiorcy mogą korzystać przez cały tydzień w godz. 7-22. Dodatkowe sale konferencyjne i pomieszczenia biurowe dostępne są w bud. G-10 (ul. Gdańska 13).
mic
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »