TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Polscy geolodzy spotkają się we Wrocławiu

Data: 08.09.2016 Kategoria: konferencje/seminaria/wykłady

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Polska geologia wobec wyzwań przyszłości będzie głównym tematem III Polskiego Kongresu Geologicznego, który 14 września rozpocznie się we Wrocławiu. Przez cztery dni specjaliści z całego kraju będą dyskutować na Politechnice Wrocławskiej, odwiedzać muzea i uczestniczyć w spacerach geologicznych

Kongres organizuje wrocławski oddział Polskiego Towarzystwa Geologicznego wspólnie z Uniwersytetem Wrocławskim, Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu i Państwowym Instytutem Geologicznym – Państwowym Instytutem Badawczym. Spotkanie zacznie się 14 września w Centrum Kongresowym PWr i potrwa pięć dni.
Otworzy je prof. Adam Gasiński, prezes Polskiego Towarzystwa Geologicznego, a z wystąpieniem przyjedzie także gość specjalny prof. Mariusz O. Jędrysek, Główny Geolog Kraju.

Tematyka kongresu jest bardzo zróżnicowana - od zagadnień związanych z budową Ziemi, jej poznawaniem i wykorzystywaniem jej zasobów, po opis geologicznych aspektów środowiska naturalnego. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję posłuchać m.in. o propozycjach atrakcji geoturystycznych na Wzgórzach Trzebnickich, bursztynie jako surowcu strategicznym, zagrożeniu obiektów zabytkowych i sakralnych na obszarze polskich Karpat fliszowych, analizie perspektywiczności występowania nieodkrytych złóż rud miedzi w południowo-zachodniej Polsce czy solnictwie w XXI wieku. Zaplanowano w sumie ponad 130 wystąpień oraz sesje posterowe.

W programie spotkania są także wycieczki terenowe m.in. do kopalni Dolnośląskiego Zagłębia Miedziowego i Jaskini Niedźwiedziej, spacery geologiczne po Wrocławiu i rowerowe wyjazdy geologiczne. Podczas kongresu będzie można obejrzeć wystawy „Budowa geologiczna Dolnego Śląska na mapach historycznych” i „Muzealnictwo geologiczne w Polsce i w krajach ościennych”. Pierwszego dnia spotkania zostaną natomiast wręczone wyróżnienia i nagrody Polskiego Towarzystwa Geologicznego.

Szczegółowy program wydarzenia na stronie kongresu.

lucy

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję