TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Politechniczny Przegląd Sportowy: Zofia Janelli akademicką mistrzynią Polski w szpadzie

Data: 28.05.2024 Kategoria: sport

Kolejne sukcesy naszych sportowców z Akademickiego Klubu Sportowego PWr! Złoty medal w szpadzie podczas AMP w Warszawie wywalczyła Zofia Janelli, a Zofia Polowczyk wygrała Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w kategorii do 68 kg.

Na rozgrywanych w Warszawie finałach Akademickich Mistrzostw Polski w szermierce naszą uczelnię reprezentowały cztery osoby. Najlepiej spisała się studentka Wydziału Architektury Zofia Janelli, która okazała się bezkonkurencyjna w konkurencji szpady. Weronika Marucha uplasowała się w tej samej konkurencji na 15. miejscu. W rywalizacji florecistów Mikołaj Prajzner był 22, a wśród florecistek Natalia Ziobrowska zajęła 13. lokatę.

Z kolei Zofia Polowczyk z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii wywalczyła złoty medal podczas Młodzieżowych Mistrzostwa Polski U20 w zapasach kobiet w Brzeźnicy. Studentka PWr okazała się bezkonkurencyjna w kategorii wagowej do 68kg wygrywając wszystkie trzy swoje walki.

W Siemianowicach Śląskich rozegrano półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet. Dobrze spisały się reprezentantki PWr, które wywalczyły ósme miejsce i tym samym awans do zawodów finałowych. Zostaną one rozegrane 6 czerwca w Opolu.

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie nasza żeńska ósemka zajęła drugie miejsce w biegu eliminacyjnym, co dało awans do ścisłego finału. Tam zawodniczki z sekcji wioślarskiej PWr zajęły piąte miejsce i jednocześnie wywalczyły srebro w klasyfikacji uczelni technicznych.

Nasi siatkarze po dramatycznym meczu eliminacyjnym wygrali 3:2 z AWF Gorzów (w tie-breaku do 14) i trzeci raz z rzędu awansowali do turnieju finałowego AMP. Podczas zawodów w Katowicach reprezentanci PWr zajęli trzecie miejsce w swojej grupie (zwycięstwo z AWF Kraków i dwie porażki) i w efekcie rywalizowali o miejsca 9-12. Po wygranych 2-0 z UMW Olsztyn i Politechniką Poznańską siatkarze z naszej uczelni zajęli 9. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz drugie wśród uczelni technicznych.

W rywalizacji podczas Akademickich Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym w Ustce Politechnikę Wrocławską reprezentowało dziewięć osób. Najlepiej wypadli: Mateusz Zubrzycki i Karolina Bajer, którzy zajęli pierwsze miejsca w kategorii uczelni technicznych w konkurencji pistolet pneumatyczny 10m. Drugie miejsce w tej samej kategorii wywalczyła Marcelina Głaszcz.

Dodatkowo brązowe medale, również w klasyfikacji uczelni technicznych, zdobyli: Piotr Jóźwiak (50m - pistolet dowolny), Marcelina Głaszcz (25m - pistolet sportowy 30+30) oraz Damian Didyk (25m - pistolet szybkostrzelny).