TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Politechniczny przegląd sportowy: Złoto dla naszej drużyny na AMP w strzelectwie

Data: 12.05.2021 Kategoria: aktualności ogólne, sport

Sportowcy z PWr wracają do startów w zawodach i to z sukcesami! Z Akademickich Mistrzostw Polski w strzelectwie przywieźli aż dwa złote medale, dwa srebrne i trzy brązowe. Mamy też medalowe miejsca na AMP na ergometrze wioślarskim.

Siedem medali w strzelectwie

AMP w strzelectwieNa Akademickich Mistrzostwach Polski w strzelectwie drużyna z Politechniki Wrocławskiej w składzie: Maja Jarosińska, Michał Lazarek, Szymon Słowik, Artur Piech zajęła pierwsze miejsce w kategorii uczelni technicznych, zaś w klasyfikacji generalnej – drugie (zaraz za AWF Wrocław).

Złoty medal w konkurencji 10 m karabin pneumatyczny 60 strzałów i brązowy w konkurencji 50 m karabin dowolny 3x40 strzałów zdobył Szymon Słowik, z kolei Maja Jarosińska przywiozła srebro (konkurencja: 25 m pistolet sportowy 30+30 strzałów) i brąz (10 m pistolet pneumatyczny 60 strzałów). Brązowym medalistą został także Artur Piech, który zajął trzecie miejsce w konkurencji 25 m pistolet szybkostrzelny 2x30 strzałów.

Zawody rozegrano w Bydgoszczy w dniach 9-11 maja.

Srebro na ergometrze wioślarskim

AMP na ergomatrze wioślarskimPierwszy start mają za sobą także wioślarze. 7 maja w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. W związku z pandemią i z powodu problemów zdrowotnych naszą uczelnię reprezentowały tylko trzy studentki: Zuzanna Jasińska, Karolina Hajduczenia i Emilia Palczyńska.

Najlepiej wypadła Zuzanna Jasińska, na co dzień zawodniczka klubu Pegaz Wrocław, która w konkurencji kobiet wagi lekkiej zajęła 2. miejsce, przy okazji ustanawiając swój rekord życiowy. W klasyfikacji uczelni technicznej była na pierwszym miejscu.
Swoje rekordy życiowe pobiły także dwie pozostałe studentki: Karolina Hajduczenia zajęła 28., a Emilia Palczyńska 37. miejsce w kategorii otwartej kobiet (na 84 zawodniczki).

Trzeba trenować!

Zuzanna Jasińska ze srebrnym medalem na AMP na ergometrze wioślarskimW Akademickich Mistrzostwach Polski brały udział również nasze reprezentacje piłki siatkowej oraz koszykówki.

– Chęć powrotu do normalności była tak silna, że zdecydowaliśmy wziąć udział w zawodach praktycznie bez przygotowania zespołowego, bazując na indywidualnych treningach domowych – mówi Jakub Osóbka, prezes Akademickiego Klubu Sportowego PWr. – Nasze wyniki potwierdzają zasadę: jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz trenować – dodaje.

Siatkarze i koszykarze zajęli 11. miejsce, siatkarki miejsce 13.

O osiągnięciach sportowych zawodników PWr czytaj także na profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego PWr.