Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Politechniczny Przegląd Sportowy: wielki sukces naszego snowboardzisty!

Data: 14.03.2023 Kategoria: sport, Wydział Informatyki i Telekomunikacji

Zdjęcie Konrada Bika na podium

Po ponad dziesięcioletniej przerwie nasza uczelnia znowu z medalem Akademickich Mistrzostw Polski w snowboardzie. Srebro wywalczył student Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Konrad Bik podczas zawodów w Szczawnicy.

Nasz reprezentant zajął drugie miejsce w konkurencji Banked Slalom, w której zawodnicy ścigają się po torze pełnym band, muld i innych przeszkód. Konrad Bik wygrał eliminacje, a w wyścigu finałowym o zaledwie dwie setne sekundy uległ Andrzejowi Smerczyńskiemu z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Sukcesami mogę się pochwalić także nasi przedstawiciele w tenisie stołowym. W trzecim turnieju rozgrywanym w ramach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w konkurencji mężczyzn wygrał Jakub Krzywniak. Student Wydziału Zarządzania tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej ligi oraz przyczynił się do pierwszego miejsca w klasyfikacji zespołowej dla PWr. Teraz przed naszymi zawodnikami półfinały Akademickich Mistrzostwo Polski, które rozegrane zostaną we Wrocławiu.

Zdjęcie studenta grającego w tenis stołowy

W drużynie siła

Już w czwartek poznamy najlepsze siatkarskie drużyny w ramach DLM. Zespół męski pokonał w ostatnim meczu rundy zasadniczej reprezentację Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu 3-0. Jako zwycięzcy tej fazy rozgrywek studenci PWr zagrają teraz w wielkim finale z Uniwersytetem Przyrodniczym. Początek meczu 16 marca ok. godz. 16.

Tego samego dnia rozegrany zostanie finał kobiet, a dużą szansę na to, żeby się w nim znaleźć, mają studentki PWr. W pierwszym półfinałowym meczu pokonały bowiem na wyjeździe zespół AWF 3-2. Na rewanż zapraszamy we wtorek, 14 marca, o godz. 19.50 do naszego Centrum Sportu (sala C, ul. Chełmońskiego 16).

Warto też wspomnieć o pewnym zwycięstwie naszych koszykarzy, którzy w fazie play-off dwukrotnie pokonali zespół Uniwersytetu Wrocławskiego (97-61 oraz 90-43) i tym samym zameldowali się w finale. Mecz o pierwsze miejsce zostanie rozegrany 23 marca.