Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Politechniczny Przegląd Sportowy: mamy najsilniejszego studenta w Polsce!

Data: 24.05.2023 Kategoria: sport

Sebastian Stanek podczas zawodów w trójboju siłowym

Trwają finały Akademickich Mistrzostw Polski w poszczególnych dyscyplinach. W maju nasi reprezentanci i reprezentantki szczególnie udanie zaprezentowali się w trójboju siłowym, karate, wioślarstwie i kolarstwie górskim.

Podczas przeprowadzonych w Katowicach mistrzostw w trójboju siłowym klasycznym złoty medal w kategorii do 120 kg wywalczył Sebastian Stanek z Wydziału Mechaniczno-Energetycznego. Nasz student okazał się także najlepszy w kategorii open, w polu zostawił 370 zawodników z całej Polski! Przy okazji ustanowił też akademicki rekord Polski w martwym ciągu, który od tej pory wynosi aż 332 kg!

Zuzanna Jasińska na podium zawodów

W klasyfikacji uczelni technicznych złoty medal zdobyła Magdalena Szymkowiak (kat. 76 kg), srebrny Oskar Hoffmann, a brązowy Tomasz Dobras (obaj w kat. 93 kg). W zestawieniu drużynowym męską reprezentację PWr sklasyfikowano na czwartym miejscu (trzecia lokata wśród uczelni technicznych).

Mistrzyni ze złotem

O akademickie medale w wioślarstwie rywalizowało w Bydgoszczy w sześciu konkurencjach 149 zawodników i 124 zawodniczki. Naszą faworytką do medalu była Zuzanna Jasińska z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji, która walczy o udział w kwalifikacjach olimpijskich.

Najlepsza sportsmenka 2022 roku na PWr nie zawiodła i pewnie zwyciężyła w konkurencji jedynek kobiet zdobywając kolejne złoto dla Politechniki Wrocławskiej.

Medale w karate

Na dwóch tatami w Warszawie blisko 120 zawodniczek i zawodników z 37 uczelni rywalizowało o medale w Akademickich Mistrzostw Polski w karate WKF. Kapitalnie zaprezentowały się w nich reprezentantki PWr, który wywalczyły złote medale w kategorii kata drużynowe kobiet!

W tej samej kategorii srebro przypadło naszym panom, którzy do swojego dorobku dodali także dwa brązowe medale w występach indywidualnych. Wywalczyli je: Paweł Sucharzewski (kata mężczyzn) oraz Kacper Dąbek (Kumite mężczyzn, kat. do 84 kg).

Dobre występy „górali” i lekkoatletów

Na niezwykle wymagającej trasie w krakowskim Lasku Wolskim dobrze zaprezentowała się politechniczna ekipa na Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Adrianna Janiszewska, Krzysztof Lenartowski, Damian Hyla, Filip Różycki, Paweł Kulikowski i Illya Poteriailo byli o krok wywalczenia brązowych medali w klasyfikacji drużynowej. Ostatecznie przypadło im czwarte miejsce, a na pocieszenie otrzymali srebrne medale w klasyfikacji uczelni technicznych.

Zdjęcie reprezentacji PWr na AMP w kolarstwie górskim

Medale wywalczyli też nasi lekkoatleci podczas zawodów w Poznaniu. Naszą uczelnię reprezentowała duża, 23-osobowa grupa grupa zawodniczek i zawodników, którzy wywalczyli łącznie dziesięć medali w klasyfikacji uczelni technicznych. Dwa złote krążki udało się zdobyć Katarzynie Wiśniewskiej (trójskok i skok w dal), a po jednym żeńskiej sztafecie 4x100m i Robertowi Kulikowi w biegu na 1 500 m. Srebrny medal w trójskoku wywalczyła Anna Gałka, a w biegu na 3 000 m Mateusz Semper. Natomiast na trzecim stopniu podium stanęli: Anna Gałka (skok wzwyż), Konrad Brzeziński (bieg na 400 m), Dorota Puzio (bieg na 100 m) oraz Michalina Janik (skok w dal). W zestawieniu uczelni technicznych nasze panie wywalczyły drugą lokatę w Polsce.

Radość lekkoatletek ze zdobycia pucharuZ kolei w Łodzi odbyły się AMP w aerobiku sportowym. Naszą uczelnię reprezentowały dwie studentki: Karolina Miśkiewicz i Patrycja Zelasko. W kategorii duety wywalczyły awans do ścisłego finału, w którym ostatecznie zajęły VII miejsce. Indywidualnie Patrycja Zelasko zajęła 23. miejsce, co w sumie dało PWr piątą pozycję wśród uczelni technicznych i trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Do finałowych zawodów nie udało się natomiast dostać piłkarzom, którzy podczas swojego turnieju półfinałowego dwa mecze wygrali (4-1 ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach i 2-1 z Politechniką Śląską w Gliwicach) i dwa przegrali (0-1 z Uniwersytetem Wrocławskim i 0-3 z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach). Dało im to trzecie miejsce w grupie, a na awans mogły liczyć tylko ekipy z dwóch pierwszych pozycji.

Od czwartku kolejne finały

Już w czwartek o medale powalczą kolejne osoby reprezentujące Politechnikę Wrocławską. W finałach zobaczymy ekipy koszykarzy oraz piłkarzy i piłkarek ręcznych.

Zdjęcie finalistów maratonu tańca na PWrNatomiast w turnieju tenisowym wystartują trzy zawodniczki z PWr: Julia Zdunek, Kamila Lewińska i Ola Bartosik. Warto dodać, że w ramach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej nasze tenisistki zdobyły mistrzostwo Dolnego Śląska, a tenisiści wicemistrzostwo. Indywidualnie srebrne medale wywalczyli Julia Zdunek i Piotr Wiśniewski.

Za nami też IX Maraton Tańca na PWr. Na parkiecie sali E w budynku P-23 wystąpiło ponad 20 par, a najlepsi okazali się Aleksandra Włodarczyk i Dariusz Janik. Na drugim miejscu sklasyfikowano Katarzynę Panowską i Michała Leśnego, a na trzecim Katarzynę Lipiec i Andrzeja Nowaka.