TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 04.03.2021 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka, Wydział Elektroniki
Interesujesz się cyberbezpieczeństwem i lubisz wyzwania? Koło Naukowe White Hats zaprasza do udziału w zawodach CTF Break the Syntax 2021. Dwudniowy turniej rozpocznie się już 12 marca.
Break the Syntax 2021 to turniej typu Capture the Flag (CTF), w którym głównym zadaniem uczestników jest złamanie zabezpieczeń konkretnych systemów oraz rozwiązywanie zadań w celu znalezienia tytułowej „flagi”, czyli określonego ciągu znaków.
– Na uczestników będą czekały zadania, które są w całości napisane przez nas. Pokrywają one bardzo szeroki zakres technologiczny, do jednych wystarczy umiejętność wyszukiwania odpowiednich informacji w Google, natomiast do innych już trzeba rozumieć zaawansowane zagadnienia kryptograficzne. Dlatego zapraszamy wszystkich, ponieważ każdy może znaleźć coś dla siebie – mówi Wojciech Chęciński z Koła Naukowego White Hats.
W turnieju rywalizować będą zespoły składające się z maksymalnie trzech osób, ale udział mogą wziąć również osoby, które chcą zmierzyć się z zadaniami samodzielnie. Trzeba zaznaczyć, że nagrody przeznaczone są tylko dla zespołów złożonych w pełni ze studentów Politechniki Wrocławskiej.
Zawody odbędą się na specjalnej platformie przygotowanej przez naszych studentów. Zapisy prowadzone są na stronie.
Całe wydarzenie ma na celu popularyzowanie tematyki ogólnego bezpieczeństwa w Internecie oraz bezpieczeństwa samych aplikacji webowych. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w grudniu 2019 r. i wówczas wzięło w niej udział blisko 100 osób.
Tegoroczny turniej jest organizowany we współpracy z Credit Suisse oraz Fundacją Manus.
Koło naukowe White Hats działa na Wydziale Elektroniki od 2018 r. Zajmuje się propagowaniem wiedzy związanej z cyberbezpieczeństwem oraz szerzeniem dobrych praktyki z tym związanych.
Obecnie nasi studenci prowadzą na uczelni Kurs Pentestera oraz spotkania „Bezpieczeństwo po Godzinach”. Kurs Pentestera pozwala na zdobycie wiedzy, która jest niezbędna w pracy testera zabezpieczeń aplikacji webowych. Prowadzą go osoby, które regularnie biorą udział w turniejach CTF. Kurs przeznaczony jest jedynie dla studentów Politechniki Wrocławskiej.
Natomiast „Bezpieczeństwo po Godzinach” są to co miesięczne spotkania, na których prowadzone są rozmowy, często z zaproszonymi gośćmi, na różne tematy związane z cyberbezpieczeństwem. Są one otwarte dla wszystkich chętnych, a informacje o wydarzeniach pojawiają się na profilu koła na Facebooku.
mic
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »