TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 17.01.2025 Kategoria: aktualności ogólne, projekty międzyuczelniane
Wspólne prowadzenie badań, utworzenie wspólnego kierunku studiów oraz kreowanie tematów prac naukowych to główne założenia umowy o współpracy zawartej pomiędzy Politechniką Wrocławską i Uniwersytetem SWPS.
Porozumienie w tej sprawie podpisali prof. Kamil Staniec, prorektor ds. kształcenia PWr oraz dr hab. Kamila Jankowiak-Siuda, prof. Uniwersytetu SWPS, prorektorka ds. dydaktyki Uniwersytetu SWPS.
Umowa zakłada m.in. uzgadnianie i kreowanie tematów prac dyplomowych, badawczych i rozwojowych, prowadzenie i realizację wspólnych projektów, prac naukowych i badawczo-artystycznych, rozwojowych oraz wspólne występowanie o zewnętrzne granty badawcze. W planach jest prowadzenie studiów wspólnych, w tym tworzenie wspólnych programów studiów.
– Pierwszym krokiem w naszej współpracy będzie utworzenie nowatorskiego, jak na nasze warunki, kierunku o nazwie „informatyka z psychologią”. Kiedyś powiedzielibyśmy, że są to dyscypliny, których nie da się scalić, ale dzisiaj wydaje się to całkiem naturalne, a być może przyszłość będzie należała właśnie do tak interdyscyplinarnych kierunków. Tym bardziej, że obecny rynek pracy jest otwarty i bardzo chłonny na tego typu połączenia – mówi prof. Kamil Staniec. – Uniwersytet SWPS specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią, a my w informatyce i nowych technologiach, dlatego przy realizacji tego projektu, trudno o lepszych partnerów – dodaje.
Rekrutacja na nowy kierunek ma ruszyć w 2026 r. i będzie poprzedzona złożeniem wniosku do Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
– To ważny dzień dla Uniwersytetu i naszego Wydziału Psychologii we Wrocławiu. Współpraca z Politechniką Wrocławską, wiodącą uczelnią techniczną w Polsce, wchodzi w nowy etap. Będziemy pracować nad wspólną ofertą dydaktyczną dotyczącą informatyki i psychologii, dynamizować naszą współpracę badawczą i tworzyć warunki do realizacji projektów studenckich. To stwarza szansę na realizację interdyscyplinarnych i międzydziedzinowych projektów. Nauka staje się naprawdę interesująca i transformująca, jeśli potrafimy skorzystać z różnorodności, jakie oferują nasze uczelnie – mówi prof. Kamila Jankowiak-Siuda, prorektorka ds. dydaktyki Uniwersytetu SWPS.
Uniwersytet SWPS to jedna z najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce. Została utworzona w 1996 r. jako Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, a w 2015 r. uzyskała status uniwersytetu. Prowadzi studia pierwszego i drugiego stopnia, studia podyplomowe oraz szkołę doktorską. Uczelnia posiada siedzibę w Warszawie i filie we Wrocławiu, w Poznaniu, Sopocie, Katowicach i w Krakowie.
Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora oraz doktora habilitowanego w siedmiu dyscyplinach: psychologia (kategoria A+), nauki o kulturze i religii (A), literaturoznawstwo (A), nauki prawne (B+), nauki socjologiczne (A), nauki o polityce i administracji (A+), sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki (A).
Na Uniwersytecie SWPS funkcjonuje pięć instytutów naukowych, które zajmują się organizacją i koordynacją działalności naukowej pracowników badawczych i badawczo-dydaktycznych uczelni w poszczególnych dyscyplinach: Instytut Psychologii, Instytut Nauk Humanistycznych, Instytut Nauk Społecznych, Instytut Prawa oraz Instytut Projektowania. W uczelni działa blisko 30 centrów badawczych oraz ponad 120 kół naukowych. Uniwersytet SWPS należy do sojuszu Uniwersytetów Europejskich: European Reform University Alliance (ERUA).
mic
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »