TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 05.09.2019 Kategoria: aktualności ogólne, działania społeczne
Wspólna realizacja projektów naukowych i gospodarczych, konsultacje badawcze i organizacja praktyk zawodowych i staży to główne elementy umowy o współpracy podpisanej w czwartek przez władze Politechniki Wrocławskiej i gminy Rawicz.
– Podpisanie takiej umowy o współpracy to dla nas duże wyróżnienie. Będą z tego korzyści w co najmniej kilku sferach m.in. naukowej i gospodarczej – mówił Grzegorz Kubik. Dodał, że choć Rawicz należy do innego rejonu, to jednak bliżej mu przede wszystkim do Wrocławia.
Burmistrz przyznał, że dla niego współpraca partnerska z Politechniką Wrocławską to przede wszystkim wielka korzyść dla szkół, które nawiążą kontakty z uczelnią. Zarówno gminie, jak i Politechnice zależy, aby młodzież zainteresować studiami technicznymi.
– Drugim ważnym aspektem jest gospodarka. Chcemy zachęcać naszych przedsiębiorców do współpracy z Politechniką Wrocławską – korzystania z technologii uczelni czy najnowocześniejszych rozwiązań – mówił burmistrz.
Dodał, że Rawicz jest też nastawiony na rozwój gospodarczy i obecnie przygotowuje tereny na tworzenie nowych przedsiębiorstw. Gminie zależy, aby przedsiębiorcy mogli skorzystać nie tylko z tych terenów, lecz także ze współpracy z Politechniką.
Prof. Andrzej Kucharski, prorektor ds. współpracy z gospodarką i informatyzacji podkreślił, że dla Politechniki Wrocławskiej wszystkie te elementy są równie istotne. – To element misji uczelni. Chcemy rekrutować studentów z tamtych rejonów, a nasza obecność w regionie spowoduje, że wyłowimy tych najlepszych – mówił prof. Andrzej Kucharski.
Prorektor dodał, że uczelni zależy również na kontaktach gospodarczych, ponieważ dla naukowców ważne jest, aby ich działalność naukowa nie była oderwana od realiów gospodarki.
– Ponadto wszyscy studenci PWr na poziomie inżynierskim muszą mieć praktyki. Dlatego też taka współpraca między gminą a uczelnią będzie bardzo korzystna dla studentów pochodzących z tego regionu. Będą mogli mieć praktyki w rodzinnych stronach – dodał prof. Andrzej Kucharski.
Umowa ramowa między Politechniką Wrocławską a gminą Rawicz zakłada m.in. dalsze nawiązywanie przez uczelnię kontaktów z otoczeniem biznesu, rozwój gminy z wykorzystaniem zasobów wiedzy i dostępu do wyników badań naukowych i potencjału dydaktycznego uczelni oraz pozyskiwanie kadr inżynierskich.
W sumie Politechnika Wrocławska ma podpisane umowy z blisko 120 samorządami.
ula
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »