Pierwsze zajęcia na Wydziale Medycznym

Data: 03.10.2023 Kategoria: aktywność studencka, Wydział Medyczny

Zdjęcie ilustracyjne z zajęć

Studenci i studentki kierunku lekarskiego na PWr mają już za sobą pierwsze zajęcia. Na początek uczyli się elementów pielęgniarstwa i opieki medycznej, a także anatomii.

Przyszli medycy zostali podzieleni na małe, liczące sześć osób, grupy ćwiczeniowe. Jedna z nich pojawiła się w Centrum Symulacji Medycznej (bud. C-20). – Cieszymy się bardzo widząc zaangażowanie i zaciekawienie ze strony studentów tym, co będzie się działo na zajęciach. Na początku widać było, że są trochę zmieszani, ale szybko się oswoili i zajęli symulacją medyczną  – mówi Jarosław Sowizdraniuk z Wydziału Medycznego.

Podczas pierwszych zajęć studenci i studentki W14 uczyli się na zajęciach z elementów pielęgniarstwa i opieki medycznej m.in. sposobów ratowania życia ludzkiego, a także anatomii podczas warsztatów prowadzonych w Wirtualnym Prosektorium przez ortopedę dr. hab. n. med. Szymona Dragana.

Decyzja o utworzeniu Wydziału Medycznego na PWr zapadła w 2022 r., na początku stycznia 2023 r. uczelnia złożyła wniosek o zgodę na prowadzenie kształcenia na kierunku lekarskim. Po jej uzyskaniu – w czerwcu – rozpoczęła się rekrutacja naszych studentów. W gronie nauczycieli akademickich Wydział Medyczny ma już kilkudziesięciu lekarzy specjalistów – w tym 10 profesorów i 10 doktorów habilitowanych.