Zostań studentem PWr, ostatni nabór już trwa

Data: 23.09.2020 Kategoria: aktualności ogólne, rekrutacja

Tylko do 1 października potrwa trzeci i ostatni w tym roku nabór na studia. W ofercie mamy miejsca na 42 kierunkach, w tym na tak przyszłościowych jak budownictwo, inżynieria środowiska czy technologia chemiczna.

Pełną ofertę znajdziesz na
naszej stronie rekrutacyjnej»

trzecia_rekrutacja.jpg– Pandemia koronawirusa spowodowała spore przesunięcia w terminach matur, a co za tym idzie także naboru na studia – tłumaczy Anetta Stypułkowska z Działu Rekrutacji PWr. – Dlatego postanowiliśmy, że ostatnia rekrutacja odbędzie się w momencie, gdy osoby zdające poprawkowe egzaminy dojrzałości poznają swoje wyniki. Z myślą o nich opóźniliśmy też początek zajęć dla „pierwszaków”, którzy rok akademicki rozpoczną 9 października. Już w maju obiecaliśmy, że na nich poczekamy, i to właśnie robimy!

Trzeci nabór na Politechnice Wrocławskiej rozpoczął się w piątek, 25 września, a przyjmowanie zgłoszeń zakończymy w czwartek, 1 października, o godzinie 13. Chwilę później ogłosimy listę przyjętych. Miejsca są jeszcze na każdym z politechnicznych wydziałów oraz trzech filiach w Legnicy, Jeleniej Górze i Wałbrzychu.

We wrześniowej ofercie można wybierać spośród 42 kierunków studiów. Wśród nich znalazło się m.in. budownictwo, które od lat przewodzi w rankingach na najlepszy tego typu kierunek w Polsce (według rankingu Fundacji Perspektywy).

Kamil Krzywiński, absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego i tegoroczny laureat ministerialnego programu Diamentowy Grant dla najlepszych polskich studentów, od zawsze chciał studiować budownictwo i po latach jest pewny, że wybór PWr, to była trafiona decyzja.

– W trakcie zajęć projektowych nauczyłem się inaczej postrzegać konstrukcje budowlane. Zrozumiałem sposób zachowywania się poszczególnych elementów obiektu – mówi Kamil Krzywiński. – To niezwykle ważna umiejętność, która przydaje się zarówno w biurze projektowym, jak i na placu budowy. Zajęcia laboratoryjne pozwoliły mi też wykształcić w sobie „instynkt inżynierski”.

Miejsca są jeszcze na Wydziale Chemicznym, na którym m.in. prof. Marcin Drąg i jego zespół prowadzi zaawansowane badania nad lekiem na COVID-19. Warto również zastanowić się nad Wydziałem Inżynierii Środowiska, gdzie naukowcy wspólnie ze studentami walczą m.in. z problemem zanieczyszczenia powietrza. Wciąż czekamy także na kandydatów zainteresowanych górnictwem i geologią czy zagadnieniami związanymi z elektrotechniką.

przeczytaj_takze-inzynier_budownictwa_ma_gigantyczny_wplyw_na_nasze_zycie.jpg

przeczytaj_takze-chemia_pomaga_zrozumiec__jak_zbudowany_jest_otaczajacy_nas_swiat.jpg

przeczytaj_takze-inzynierowie_gornictwa_sa_jednymi_z_najbardziej_poszukiwanych_w_europie.jpg

przeczytaj_takze-jest_jeszcze_duzo_do_zrobienia_dla_naszej_planety.jpg