Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów "OMatKo!"

Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów "OMatKo!" rozpocznie się 15 kwietnia 2016 r. w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej

"OMatKo!" to trzydniowe spotkanie, adresowane do studentów kierunków matematycznych z całej Polski. Jego celem jest wymiana poglądów, opinii i doświadczeń, ale także nawiązanie nowych znajomości i zacieśnienie więzi między pasjonatami "królowej nauk".

Podczas konferencji studenci wygłaszają prelekcje, które są przeplatane wykładami ekspertów. Zgłoszone wystąpienia zostaną podzielone na kilka kategorii - między innymi: matematyka teoretyczna, statystyka, matematyka finansowa, matematyka przemysłowa. Na autorów najlepszych wystąpień czekają nagrody.

"OMatKo!" organizują studenci trzech kół naukowych, działających przy Wydziale Matematyki Politechniki Wrocławskiej: Koła Naukowego Matematyki, Koła Naukowego Statystyki Matematycznej "Gauss" oraz Koła Naukowego Inżynierii Finansowej.

III edycja Ogólnopolskiej Matematycznej Konferencji Studentów „OMatKo!” odbędzie się 15-17 kwietnia 2016 r. w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej (bud. D-20).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej »

Wydarzenie na facebooku »