TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 18.06.2024 Kategoria: aktualności ogólne
Do 30 czerwca przed siedzibą Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego (Krakowskie Przedmieście 32) można oglądać wystawę „Unikatowe zbiory polskiej nauki. Dziedzictwo akademickie w kolekcjach muzealnych”. Wśród prezentowanych obiektów znajduje się także jeden z Muzeum PWr.
Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych, dzięki któremu uczelniane jednostki muzealne z całego kraju połączyły swoje siły, by zaprezentować szerokiemu gronu odbiorców polskie dziedzictwo akademickie.
W gronie 28 prezentowanych i opisanych na planszach obiektów znalazł się także „Geodezyjny stolik topograficzny” pochodzący z zasobów Muzeum Politechniki Wrocławskiej. Powstał on w latach dwudziestych XX wieku w Niemczech (P.W. Breithaupt&Sohn, Kassel).
– Ten podstawowy niegdyś przyrząd geodezyjny używany był do sporządzania bezpośrednio w terenie map topograficznych – wyjaśnia Piotr Machlański, dyrektor politechnicznego muzeum.
Projekt „Unikatowe zbiory polskiej nauki” dofinansowano ze Środków Budżetu Państwa. Program Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja Nauki i Promocja Sportu Ministra Edukacji i Nauki.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »