TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 13.09.2016 Kategoria: konferencje/seminaria/wykłady
Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej jest gospodarzem czternastej edycji Międzynarodowej Konferencji Odpylania Elektrostatycznego ICESP. Spotkanie organizowane od 1981 r. skupia największe autorytety w dziedzinie elektrofiltracji
Naukowcy zajmujący się elektrofiltracją spotykają się w różnych miejscach świata co dwa, trzy lata. Poprzednie konferencje ICESP (International Conference on Electrostatic Precipitation) odbywały się m.in. w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Australii czy na Węgrzech. XIV edycja będzie jednocześnie pierwszą organizowaną w Polsce.
Do Wrocławia przyjadą międzynarodowe autorytety w dziedzinie elektrofiltracji, m.in. prof. Seiji Kanazawa z Oita University (Japonia), prof. Hidekatsu Fujishima, także z Osaka University, prof. Keping Yan ze Zhejiang University (Chiny) i prof. Herek Clack z University of Michigan (USA).
Konferencja zacznie się 20 września i potrwa do 23 września. Miejscem obrad będzie Centrum Kongresowe PWr (bud. D-20). Spotkanie rozpocznie tzw. Masuda Lecture.
Prof. Senichi Masuda był wybitnym uczonym, wieloletnim przewodniczącym the International Society for Electrostatic Precipitation (ISESP) i prezesem International Steering Committee on Electrostatic Precipitation przy ISESP. Pracował na Uniwersytecie Tokijskim. Zmarł w 1995 r. Tutaj można zapoznać się z jego biogramem. Na jego cześć ISESP ustanowiło nagrodę, właśnie w formie Masuda Lecture. To prelekcja wygłaszana przez osobę wskazaną przez stowarzyszenie jako forma wyróżnienia za jej wybitny wkład w dziedzinę nauki związanej z elektrostatycznym odpylaniem gazów spalinowych. Tegoroczny Masuda Lecture wygłosi dr Masaaki Okubo z Osaka Prefecture University. Tematem będzie: „Development of Super-Clean Diesel Engine and Combustor Using Nonthermal Plasma Hybrid Aftertreatment”.
Przed konferencją (19-20 września) zaplanowano dwudniowe warsztaty, tzw. ESP School dotyczące zagadnień związanych z elektrofiltrami. Ich uczestnicy będą mieli okazję uzupełnić wiedzę w wielu ważnych i praktycznych aspektach elektrostatycznego odpylania gazów.
Szczegółowy program wydarzenia na stronie konferencji. Patronat honorowy nad konferencją objęli rektor Politechniki Wrocławskiej i dziekan Wydziału Mechaniczno-Energetycznego.
l.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »