TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Naukowiec z W2 z Nagrodą im. Wacława Żenczykowskiego

schabowicz_pwr-1.jpg

Prof. Krzysztof Schabowicz z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego otrzymał prestiżową Nagrodę Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa im. Wacława Żenczykowskiego. Naszego naukowca doceniono za wybitne osiągnięcia badawcze i wdrożeniowe w dziedzinie budownictwa.

Nagroda im. prof. Wacława Żenczykowskiego przyznawana jest za sukcesy w dziedzinie budownictwa ogólnego, obejmujące również m.in. problematykę materiałów budowlanych, fizyki budowli, technologii robót budowalnych.

Naszego naukowca wyróżniono za osiągnięcia poparte licznymi patentami i wzorami użytkowymi w zakresie innowacyjnych rozwiązań kompozytowych płyt włóknisto-cementowych oraz opracowania metod ich diagnostyki i procedur identyfikacji imperfekcji.

Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się w trakcie otwarcia 68. Krynickiej Konferencji Naukowej Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Komitetu Nauki PZITB.

Wręczenie Nagrody im. Wacława Żenczykowskiego - zdjęcie

Prof. Krzysztof Schabowicz jest absolwentem Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej i całą karierę naukową i zawodową związał z naszą uczelnią uzyskując stopień doktora w 2003 r., doktora habilitowanego w 2015 r., a profesora nauk inżynieryjno-technicznych w 2020 r.

Na Politechnice Wrocławskiej przeszedł przez wszystkie szczeble kariery zawodowej od asystenta aż do profesora. Od 2021 r. pełni funkcję kierownika Katedry Budownictwa Ogólnego na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego, a w obecnej kadencji jest senatorem Politechniki Wrocławskiej.

Prof. Krzysztof Schabowicz jest autorem ponad 300 publikacji naukowych, pięciu monografii i książek wydanych nakładem m.in. wydawnictwa Cabmridge. Posiada ponad tysiąc cytowań w bazie Web of Science, a indeks Hirscha wynosi 20 dzięki czemu jest obecny w międzynarodowym rankingu TOP 2% wpływowych ludzi nauki, opracowywanym przez analityków z Uniwersytetu Stanforda, wydawnictwa Elsevier i firmy SciTech Strategies.

Wypromował trzech doktorów, a kolejnych trzech kończy swoje prace. Jest twórcą kilkunastu patentów, zgłoszeń patentowych i wzorów użytkowych. Opracował ponad 300 ekspertyz budowlanych, w tym także jednych z najważniejszych obiektów w Polsce.

mic

newsletter_2023_14.jpg

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję