TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Naukowiec z W2 wyróżniony przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa

Wręczenie medalu im. Stefana Kaufmana - zdjęcie

Prof. Ryszard Kutyłowski z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego otrzymał dwa prestiżowe wyróżnienia – medal im. prof. Stefana Kaufmana oraz Honorową Złotą Odznakę z Diamentem przyznawane przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.

Medal im. prof. Kaufmana przyznawany jest corocznie jednemu laureatowi przez PZITB w dowód uznania wybitnego dorobku naukowego i inżynierskiego oraz zasług w kształceniu pokoleń inżynierów, a także za posiadanie cech charakteru prof. Stefana Kaufmana, czyli nienaganną postawę moralną i etyczną, szeroko rozumiany patriotyzm, za rzetelność, pracowitość oraz odwagę cywilną.

Kapituła bierze także pod uwagę opiniowanie, recenzowanie i redagowanie prac naukowych i technicznych a także aktywną działalność społeczną w PZITB. Wyróżnienie przyznano podczas konferencji „Awarie budowlane” zorganizowanej w Międzyzdrojach.

Medal to, obok nagród im. prof. Stefana Bryły, prof. Wacława Żenczykowskiego i prof. Aleksandra Dyżewskiego, a także medalu im. prof. Romana Ciesielskiego, jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych przez środowisko budowlane.

Z Politechniki Wrocławskiej medale im. prof. Kaufmana otrzymali wcześniej prof. Jan Kmita, prof. Otton Dąbrowski, prof. Mieczysław Kamiński, prof. Cezary Madryas i prof. Jan Biliszczuk.

Z kolei Honorową Złotą Odznakę z Diamentem wręczono prof. Ryszardowi Kutyłowskiemu podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów Wrocławskiego Oddziału PZITB.

kampania_pwr_2024_banerdotekstu750x100.jpg

Prof. Ryszard Kutyłowski ukończył studia na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Wrocławskiej w roku 1977. W 1986 r. uzyskał stopień doktora nauk technicznych, a doktora habilitowanego w roku 2005 (praca wyróżniona przez Ministra Transportu i Budownictwa). Tytuł profesora nauk technicznych został mu nadany w roku 2015.

Na Politechnice Wrocławskiej pełnił m.in. funkcję zastępcy dyrektora Instytutu. Otrzymał Nagrodę Naukową im. prof. Wacława Olszaka przyznaną przez Polskie Towarzystwo Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej (2003). Był ekspertem ministerialnym, ekspertem KEJN, członkiem Zespołu ds. Nagród Prezesa Rady Ministrów. W PZITB, w różnej formie, działa od 1978 roku.

Publikował m.in. w czasopismach: Archives of Civil and Mechanical Engineering, Bulletin of the Polish Academy of Science, Periodica Polytechnica. Civil Engineering, Structural and Multidisciplinary Optimization, Structural Engineering and Mechanics, Zeitschrift für Angewandte Mathematik und Mechanik.

Początkowo jego zainteresowania naukowe dotyczyły wieloparametrowej teorii powłok w ujęciu teorii konstrukcji z więzami, a także konstrukcji sandwiczowych z wyraźnie miękkim rdzeniem oraz powłok użebrowanych. Od 1995 r. głównym kierunkiem jego badań stała się optymalizacja topologii kontinuum materialnego umożliwiająca optymalne rozmieszczenie materiału o ściśle określonych parametrach w zadanej przestrzeni projektowej pod zadanym obciążeniem. Wyniki badań mogą znaleźć zastosowanie w nowoczesnej inżynierii materiałowej.

Jego działalność związana ze współpracą z przemysłem dotyczyła przede wszystkim obiektów zakładów górniczych, kominów i chłodni kominowych oraz innych obiektów znajdujących się na terenach elektrowni i cukrowni.

mic

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję