TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Naukowiec z W2 w Radzie Upowszechniania Nauki PAN

Dr hab. inż. Łukasz Sadowski, prof. uczelni z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego został powołany do Rady Upowszechniania Nauki Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2023-2026. 

prof. Łukasz Sadowski - zdjęcieZadaniem rady jest inicjowanie aktywności upowszechniających naukę oraz wspomaganie działań, które pomagają przedstawiać naukę jako dziedzinę twórczą i budującą społeczeństwo obywatelskie. Rada współpracuje z pozarządowymi organizacjami społecznymi, fundacjami, stowarzyszeniami oraz mediami drukowanymi i internetowymi, które promują nauki przyrodnicze, społeczne oraz rozwój nowych technologii. 

– Zajmę się popularyzacją różnorodności, dywersyfikacji i wspierania najlepszych i najbardziej utalentowanych naukowców, a także promowaniem zrównoważonego rozwoju i wykorzystania materiałów odpadowych w gospodarce – mówi prof. Łukasz Sadowski. – Szczególnie bliska jest mi popularyzacja rozwoju różnorodnej kadry naukowej, a także propagowanie równości, przejrzystości i obiektywizmu w dostępie do zasobów w realizacji przełomowych badań – dodaje. 

Na co dzień naukowiec kieruje Katedrą Inżynierii Materiałów i Procesów Budowlanych. W 2007 r. ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie, a w 2013 r. uzyskał z wyróżnieniem stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie budownictwo. W roku 2018 uzyskał z wyróżnieniem stopień doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie budownictwo. Jest stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

Jego zainteresowania badawcze dotyczą m.in. betonu, badań nieniszczących, morfologii powierzchni, metod akustycznych oraz sztucznej inteligencji. 

Jego dotychczasowy opublikowany dorobek naukowy liczy ponad 150 prac, w tym ponad 70 artykułów w czasopismach znajdujących się w bazie Journal Citation Reports (JCR). Ma kilkaset cytowań w bazie Web of Science. Jest członkiem zespołu edytorów czasopism Structural Concrete (Wiley), Buildings (MDPI) oraz Metaheuristic Computing and Applications (Techno Press). 

W 2021 r. otrzymał medal Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa im. Wacława Żenczykowskiego za osiągnięcia naukowo-techniczne w dziedzinie budownictwa. Jest członkiem Akademii Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk. 

kampaniapwr_2023_baner_750_x100.jpg

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję