Naukowiec z W14 prezesem-elektem PTChO

Data: 23.05.2024 Kategoria: aktualności ogólne, Wydział Medyczny

Dr hab. Marek Zawadzki, prof. uczelni, kierownik Katedry Nauk Klinicznych Zabiegowych na Wydziale Medycznym został prezesem-elektem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej w kadencji 2026-2028.

01_marek_zawadzki.jpgProf. Marek Zawadzki jest specjalistą chirurgii ogólnej i onkologicznej, kieruje Oddziałem Chirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego – Ośrodka Badawczo-Rozwojowego przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. Jest także koordynatorem Centrum Chirurgii tutejszego szpitala. Specjalizuje się w leczeniu nowotworów złośliwych przewodu pokarmowego, chirurgii robotowej i laparoskopii.

Członek wielu towarzystw naukowych m.in. zarządu PTChO, Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich, Komisji Edukacji - European Society of Coloproctology, COLOROBOTICA Working Robotic Group of European Society of Coloproctology, absolwent Felloship in Robotic and Minimally Invasive Colorectal Surgery, University of Illinois at Chicago.

Jest autorem i współautorem ponad 30 prac naukowych opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach medycznych oraz monografii. Wykładowcą na polskich i zagranicznych sympozjach i konferencjach naukowych.

newsletter_2023_14.jpg