Nasz student multimedalistą Światowych Igrzysk dla Osób po Transplantacji!

konrad_1.jpg

Trzy złote medale, po jednym srebrnym i brązowym - tak w dalekiej Australii spisał się Konrad Harasimowicz. Student Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów ustanowił również dwa rekordy igrzysk!

XXIV Światowe Igrzyska dla Osób po Transplantacji rozegrano w Perth w Australii. Zawodnicy z 45 krajów świata rywalizowali przez 6 dni w 17 różnych dyscyplinach. Sportowcy reprezentujący nasz kraj wywalczyli łącznie 55 medali, w tym 18 złotych.

Jedną z osób, która najbardziej przyczyniła się do tego sukcesu był Konrad Harasimowicz studiujący na kierunku automatyka i robotyka na PWr. Pierwsze miejsca wywalczył w biegach na 400 metrów (czas 51.16 s) oraz 200 metrów (23.22 s). Trzeci złoty krążek dołożył w skoku w dal (5.54 m). Na swoim koncie ma też srebro za skok wzwyż (rezultat 1.45 m) i brąz w sztafecie 4x400 m mężczyzn (4:17.38 s).

konrad.jpg Łącznie zdobyłem więc 5 medali, a najbardziej cieszą mnie dwa pobite rekordy igrzysk – mówi Konrad Harasimowicz, na co dzień piłkarz klubu Mieszko Konotop, od kilku lat startujący jako lekkoatleta w Światowych Igrzyskach osób po transplantacji.

W 2019 roku był uczestnikiem zawodów w brytyjskim Newcastle, a w 2022 r. był najlepszym lekkoatletą na Europejskich Igrzyskach dla Osób po Transplantacji i Dializowanych rozegranych w Oxfodzie. Medale wywalczył tam w biegu na 100, 200, 400 m oraz w skoku w dal.

Konrad Harasimowicz jest po przeszczepie wątroby. Miał 14 lat, gdy usłyszał, że musi w ciągu kilku dni znaleźć dawcę. Na szczęście taki się znalazł i Konrad może teraz żyć i kontynuować swoją pasję. Zapraszamy do rejestrowania się na stronie Fundacji DKMS oraz brania udziału w akcjach poszukiwania dawców szpiku na naszej uczelni.

newsletter_2023_14.jpg