TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 03.11.2023 Kategoria: aktywność studencka, Wydział Informatyki i Telekomunikacji, Wydział Podstawowych Problemów Techniki
Łukasz Radliński z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji oraz Jakub Pawłowski z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki to laureaci konkursu na najlepszych absolwentów naszej uczelni w roku akademickim 2022/2023.
Najlepszym absolwentem PWr studiów I stopnia w minionym roku akademickim został Łukasz Radliński z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji, który ukończył inżynierię systemów.
– Według mojej oceny właśnie ten kierunek dawał mi najlepsze możliwości, jeśli chodzi o naukę uczenia maszynowego oraz programowania systemów sztucznej inteligencji – mówi Łukasz Radliński. – W trakcie studiów zrozumiałem wiele zagadnień z zakresu optymalizacji i sztucznej inteligencji oraz poznałem solidne podstawy z modelowania, analizy i projektowania systemów.
Absolwent W4 swoją pracę inżynierską „System klasyfikacji i analizy transkrypcji oraz nagrań audio z sesji gier rpg” napisał pod kierownictwem dr. inż. Wojciecha Lorkiewicza. Obecnie pracuje w projekcie Clarin, gdzie zajmuje się zagadnieniem rozpoznawania emocji w tekstach.
– Nasze zadanie powoli dobiega końca, ale na pewno chciałbym kontynuować prace przy wysokopoziomowym przetwarzaniu i analizie tekstu – wyjaśnia Łukasz Radliński, który w przyszłym roku planuje rozpocząć naukę w Szkole Doktorskiej PWr.
W wolnym czasie interesuje się grami fabularnymi. – Gram, prowadzę sesję RPG, ale też piszę scenariusze do nich i tworzę narzędzia do analizowania narracji. Dużą część mojego wolnego czasu poświęcałem też na organizację wesela, gdyż od czterech miesięcy jestem również szczęśliwym mężem – dodaje Łukasz Radliński, który przebywa właśnie w podróży poślubnej w Nowej Zelandii.
Najlepszym absolwentem II stopnia studiów naszej uczelni wybrano natomiast Jakuba Pawłowskiego z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki. Rok temu był on najlepszy jeśli chodzi o I stopień (kierunek inżynieria kwantowa), teraz powtórzył swój sukces na kierunku magisterskim, ale na innym kierunku - Big Data Analitycs (ścieżka fizyki teoretycznej).
– Zdecydowałem się na te studia, ponieważ wiedziałem, że umożliwią mi nie tylko poszerzenie moich horyzontów i zdobycie cennej wiedzy z fizyki, ale również z matematyki oraz istotnych zagadnień informatyki – mówi Jakub Pawłowski. – Jednocześnie pozostawiły mi wystarczająco swobody, by kontynuować pracę naukową w grupie mojego promotora, prof. Marcina Mierzejewskiego.
Badania Jakuba Pawłowskiego skupiają się wokół jednego z najczęściej dyskutowanych problemów współczesnej fizyki, jakim jest związek nieodwracalnej termodynamiki z odwracalną w czasie dynamiką, przewidywaną przez mechanikę kwantową.
– Innymi słowy, jest to pytanie, czy typowy, izolowany układ kwantowy jest w stanie i będzie „zapominał” o swoim początkowym, nierównowagowym stanie – wyjaśnia Jakub Pawłowski. – Taka utrata informacji kwantowej jest jedną z największych przeszkód na drodze do funkcjonalnego i skalowalnego komputera kwantowego. Zrozumienie i osiągnięcie kontroli nad tego typu procesami może być kolejnym przełomowym odkryciem.
Podczas studiów magisterskich badał właściwości transportu w dalekozasięgowym modelu spinowym. Otrzymane wyniki zawarł w pracy magisterskiej „Eigenmodes in nearly integrable quantum chains”. Obecnie kontynuuję naukę w Szkole Doktorskiej Politechniki Wrocławskiej.
– W wolnych chwilach nadrabiam filmowe zaległości, delektuję się kawą i podróżuję po Europie – dodaje absolwent W11.
I stopień
II stopień
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »