TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Nagrody i wyróżnienia dla naszych naukowców w konkursie SIMP

Data: 23.05.2019 Kategoria: aktualności ogólne, nagrody/odznaczenia/medale

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) ogłosiło wyniki tegorocznego konkursu na najlepsze osiągnięcia techniczne. Nagrody i wyróżnienia zdobyły trzy zespoły naukowców z Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej.

Konkurs organizuje zarząd główny SIMP. Tegoroczna edycja jest już dwunastą. Zgłaszane mogły być zespoły z uczelni technicznych, jednostek badawczo-rozwojowych, przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych oraz średnich szkół technicznych, a także twórcy indywidualni.

Pod uwagę brane były innowacyjne osiągnięcia z 2018 r. takie jak prace i stanowiska naukowo-badawcze, osiągnięcia wdrożone w przemyśle, rolnictwie, gospodarce żywnościowej i ochronie środowiska oraz prace wykonane w średnich szkołach technicznych. Zgłaszane opracowania techniczne i organizacyjne mogły dotyczyć konstrukcji wyrobów, technologii i organizacji procesów wytwarzania i eksploatacji, ochrony środowiska i poprawy warunków BHP.

Oceniając zgłoszenia, komisja konkursowa brała pod uwagę to czy zawierają nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne, odznaczają się oryginalnością opracowania i otrzymały patenty lub certyfikaty, mają wysokie parametry techniczne decydujące o efektywności ich zastosowania oraz przyczyniają się w istotny sposób do rozwoju techniki, ochrony środowiska lub poprawy warunków BHP.

W kategorii osiągnięć wdrożonych w przemyśle zwyciężył zespół kierowany przez prof. Zbigniewa Mirskiego w składzie: mgr inż. Ireneusz Ciepacz, dr inż. Tomasz Wojdat i dr hab. inż. Kazimierz Granat. Opracowali oni „Nowatorskie technologie lutowania miękkiego i twardego trudno spajalnych stopów aluminium, magnezu i tytanu w połączeniach różnoimiennych”.

Z kolei w kategorii prac i stanowisk naukowo-badawczych trzecie miejsce zajął zespół prof. Andrzeja Ambroziaka, który tworzyli także dr inż. Aleksandra Małachowska z Politechniki Wrocławskiej i dr hab. inż. Wirginia Pilarczyk, prof. Politechniki Śląskiej. Zostali docenieni za „Zastosowanie technologii generatywnych do wytwarzania elementów mechanicznych z materiałów amorficznych na bazie żelaza”.

Wyróżnienie w kategorii prac i stanowisk naukowo-badawczych zyskali natomiast prof. Piotr Dudziński i dr inż. Andrzej Kosiara za „Demonstrator badawczy nowej generacji kompleksowego systemu automatycznego wspomagania operatora mobilnych maszyn z manipulatorem roboczym”.

Szczegółowe wyniki konkursu tutaj.

lucy

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję