TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Młode Talenty 2022: dwie statuetki dla naszych reprezentantów

Data: 03.06.2022 Kategoria: działania społeczne, nagrody/odznaczenia/medale

Zdjęcie ilustracyjne

Akcja Nocne Listowanie i startup SeaMore naszych studentów laureatami VI edycji konkursu Młode Talenty. Statuetki dla zwycięzców wręczono w trakcie gali zorganizowanej w Oratorium Marianum.

Konkurs to inicjatywa Dolnośląskiego Klubu Kapitału. Przedsięwzięcie jest organizowane pod patronatem marszałka i wojewody naszego województwa. Nagrody i wyróżnienia przyznaje kapituła, którą tworzą rektorzy uczelni, reprezentanci władz regionu i przedsiębiorcy. Laureaci zyskują statuetkę autorstwa wrocławskiego rzeźbiarza Jarosława Nowaka i nagrody pieniężne.

Tegoroczna gala odbyła się w Oratorium Marianum. Kapituła najpierw wytypowała trzech finalistów w każdej z kategorii i spośród nich wskazała zwycięzców i wyróżnionych.

Zdjęcie ilustracyjneW kategorii „Sukces w działalności społecznej” statuetkę otrzymała politechniczna akcja Nocne Listowanie. To projekt polegający na wspólnym pisaniu listów z prośbą o wsparcie funduszu stypendialnego dla studentów z niepełnosprawnością. Uczestniczą w nim zarówno studenci, jak i pracownicy uczelni.

W trakcie wydarzenia organizatorzy prowadzą także szkolenia z pisania listów, udzielają wskazówek dotyczących prawidłowego pisania, jak i pokazują przykładowe propozycje treści listów. Wszystkie napisane listy zostają rozesłane do firm i przedsiębiorstw. Te, które dzięki listom zdecydują się wesprzeć akcję, zostaną oficjalnymi fundatorami stypendiów najzdolniejszych studentów z niepełnosprawnościami na Politechnice Wrocławskiej.

Dzięki akcji tylko w tym roku na stypendia uzbieraliśmy 44 tys. zł.

Zdjęcie lilutracyjneDrugim laureatem z PWr jest startup SeaMore, który okazał się najlepszy w kategorii „Sukces w zakresie działalności przedsiębiorczej”. SeaMore założyli nasi studenci, którzy są skupieni wokół Koła Naukowego Robocik. Prezesem jest Miłosz Lisowski, absolwent PWr. Ich firma zajmuje się robotyką podwodną. Tworzą pojazdy podwodne ROV nowej generacji oraz podejmują się optymalizacji kosztów działalności swoich klientów i zastępowaniem człowieka w ciężkich, kosztownych pracach robotami.

Jednym z produktów, który opracowali, jest robot podwodny przeznaczony do inspekcji stawów i studni infiltracyjnych. Potrafi on w krótkim czasie, za pomocą czujnika odległości oraz akcelerometru, zbadać grubość osadów w kilkunastu miejscach zbiornika wodnego, tak aby móc ocenić, czy osad powinien być już wybierany, czy można jeszcze zaczekać.

W kategorii „Sukces w zakresie innowacji” nominowany był też inny projekt z naszej uczelni – LEM Wrocław.

Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości artnove.pl.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję