Miejskie podziękowania za wspieranie seniorów

Data: 20.01.2023 Kategoria: seniorzy

hanna_karkowska_pwr_plaskie.jpg

We wrocławskim ratuszu uroczyście wręczone zostały podziękowania dla działających na rzecz Uniwersytetów Trzeciego Wieku i uczelnianych kół seniora. Wśród wyróżnionych znalazły się cztery osoby z PWr.

- Obecność seniorów w życiu naszego miasta stanowi wartość nie do przecenienia. Ich doświadczenie, przeżycia i życiowa mądrość są niewyczerpanym bogactwem, z którego może czerpać każdy z nas – mówił podczas uroczystości prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Listy gratulacyjne otrzymały z rąk prezydenta Sutryka cztery osoby związane z naszą uczelnią. Prorektor ds. organizacji i rozwoju uczelni prof. Tomasz Nowakowski, który formalnie opiekuje się Kołem Emerytów i Rencistów Politechniki Wrocławskiej, doc. Hanna Karkowska (przewodnicząca zarządu koła w latach 2012-2022) oraz Halina Czarnecka (od lat zaangażowana w działalność koła) i fotograf Krzysztof Mazur.

Wszystkich doceniono za wspieranie środowiska seniorów, zaangażowanie w działalności i rozwój uniwersytetów trzeciego wieku oraz innych inicjatyw na rzecz osób starszych.

Całość uświetnił specjalny koncert świąteczny w Sali Kolumnowej Ratusza.

Koło Emerytów i Rencistów Politechniki Wrocławskiej od lat zrzesza byłych pracowników uczelni (emerytów i rencistów). W jego ramach działają:

• Komisja Pomocy Koleżeńskiej, której członkowie odwiedzają osoby starsze, chore oraz samotne,
  • Komisja Imprez Kulturalnych zajmuje się organizacją imprez kulturalnych,
  • Komisja Turystyki i Rekreacji zajmuje się organizacją wycieczek.

Dodatkowo najaktywniejsze osoby działają i spotykają się w uczelnianym Klubie Seniora (pok. 41, bud. A-1). Klub organizuje wycieczki, prelekcje, wystawy prac i spotkania okolicznościowe.

Od października 2022 r. przewodniczącą Koła Emerytów i Rencistów PWr jest dr hab. inż. Ewa Rysiakiewicz-Pasek, em. prof. uczelni.

750x96_v2.png