Miejskie granty FAST dla naszych kół naukowych i chóru

Data: 25.04.2024 Kategoria: aktywność studencka

Zdjęcie ilustracyjne - studenci PWr

Sześć grantów przyznawanych przez Wrocławskie Centrum Akademickie trafiło do politechnicznych kół naukowych i agendy kultury. W sumie miasto wsparło studenckie inicjatywy kwotą 48 tys. zł.

W tej edycji programu FAST studenci i studentki z 13 wrocławskich uczelni (publicznych i niepublicznych) złożyli 134 wnioski o dofinansowania. Laureatami zostało 19 organizacji.

Pieniądze można było zyskać zarówno na projekt, jak i na działalność studencką: społeczną, kulturalną i naukowo-badawczą. Jak tłumaczy WCA, to mogła być organizacja wystawy, koncertu lub warsztatów, wyjazd naukowy, spotkanie z autorytetem, wyjazd na konkurs. „Innymi słowy na wszystko, co było: kreatywne, wyrazem przedsiębiorczości akademickiej, niosło wartość naukową, nieszablonowe i zaskakujące” – czytamy na miejskim portalu.

Z politechnicznych organizacji granty zyskały:

• Akademicki Chór PWr – Kocerty a capella chorów akademickich – 10 tys. zł,
  • Akademicki Klub Lotniczy PWr – Projekt modyfikacji bezzałogowego statku powietrznego biorącego udział w klasie Advanced  na zawodach SAE Aero Design – 10 tys. zł,
  • SKN BioAddMed wspólnie z SKN Biosus i SKN Bioinformatyków – z Uniwersytetu Przyrodniczego – Projekt Bioverse – 9 tys. zł,
  • Koło Naukowe Pojazdów Niekonwencjonalnych Off-Road – Zakup biletów lotniczych na zawody Anatolian Rover Challenge (ARC 2024) – 7 tys. zł,
  • Koło Naukowe PWr in Space – Budowa silnika rakietowego na paliwo ciekłe – 7 tys. zł,
  • Koło Naukowe Breadboard Computing – 16-bitowy procesor, karta graficzna oraz peryferia potrzebne do zbudowania funkcjonalnego komputera – 5 tys. zł.