TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 13.09.2022 Kategoria: konkursy/stypendia, współpraca z przemysłem
Poznaliśmy laureatów XI edycji miejskiego programu Mozart, który dofinansowuje partnerstwa naukowo-biznesowe. Na 20 przyznanych grantów aż 12 zdobyły wspólne projekty naukowców PWr z przedsiębiorstwami.
Mozart jest programem prezydenta Wrocławia, a za jego realizację odpowiada Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi (Wrocławskie Centrum Akademickie).
Inicjatywa wspiera tworzenie partnerstw między przedsiębiorcami a naukowcami. Bezpośrednim efektem takiej współpracy ma być zawsze produkt lub rozwiązanie odpowiadające na konkretne potrzeby danej firmy. Równie ważny – w ocenie projektów – jest też ich wpływ na długofalowy rozwój współpracy biznesu i nauki w mieście, a także na poprawę jakości życia mieszkańców Wrocławia.
Właśnie ogłoszono laureatów XI edycji Mozarta. – W ramach pracy komisja konkursowej wyróżniliśmy 20 partnerstw naukowców i przedsiębiorców, którzy przez co najmniej 12 miesięcy, przy wsparciu finansowym miasta, będą rozwijać produkty i usługi firm – mówi Anna Gil, koordynatorka programu. – Mam nadzieję, że tak jak i w poprzednich latach pomoc ze strony miasta pozwoli zwiększyć konkurencyjność firm na rynku, ale też niejednokrotnie doprowadzi do powstania nowych miejsc pracy. Jestem przekonana, że dzięki tej współpracy zyska również środowisko uczelniane naukowca poprzez rozwój treści programów studiów i wprowadzenie nowych form nauczania do praktyki dydaktycznej.
Mozart jest realizowany od 2012 r. i w tym czasie dofinansowania zyskało prawie 300 partnerstw naukowo-biznesowych.
lucy
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »