TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Międzynarodowe wsparcie dla doktorantów z dziedziny chemii medycznej

med_chem.jpg

PWr została przyjęta do międzynarodowej organizacji Paul Ehrlich MedChem Euro PhD Network. Jej zadaniem jest promowanie wymiany naukowej, podnoszenie kwalifikacji i wykształcenia doktorantów prowadzących badania w zakresie chemii medycznej.

Założenie sieci jest efektem współpracy i spotkań europejskich uczelni realizujących badania naukowe w zakresie chemii medycznej. Oficjalnie organizacja powstała w 2009 r. i zrzeszała 25 uniwersytetów, których celem było wspierania kształcenia i szkolenia badawczego doktorantów.

Członkostwo w sieci jest otwarte dla wszystkich europejskich uczelni, jeśli tylko zaakceptują zasady, podpiszą list akcesyjny i wykażą znaczące osiągnięcia naukowe w obszarze chemii medycznej. Partnerzy przemysłowi i instytucje akademickie spoza Unii Europejskiej mogą dołączyć jako członkowie stowarzyszeni. Obecnie organizacja skupia 66 szkół wyższych z 23 krajów.

– Przystąpienie do sieci daje również naszym doktorantom i ich promotorom możliwość udziału w corocznym seminarium sieci i to po preferencyjnych cenach. Doktoranci oprócz możliwości zaprezentowania swoich wyników i nawiązania współpracy mają szansę na nagrodę za najlepszą prezentację – wyjaśnia prof. Rafał Latajka z Wydziału Chemicznego, koordynator sieci ze strony PWr. – Co więcej, jeśli doktorat z zakresu chemii medycznej został zrealizowany we współpracy z ośrodkami należącymi do sieci, to można ubiegać się o nagrodę Paula Ehrlicha, co jest znaczącym wyróżnieniem – dodaje.

Doktoranci mogą się też ubiegać o specjalny certyfikat, który zaświadcza, że odbyli szkolenie badawcze oraz ukończyli i opublikowali pracę na międzynarodowym poziomie. Dokument jest uzupełnieniem stopnia doktora uzyskanego na macierzystej uczelni.

Promotorzy i doktoranci zainteresowani działalnością w ramach sieci proszeni są o kontakt z prof. Rafałem Latajką.

newsletter

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję