TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Mamy nowych profesorów

Troje naukowców z Politechniki Wrocławskiej odebrało nominacje profesorskie z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. Uroczystość odbyła się 12 grudnia w Pałacu Prezydenckim.

nominacje_profesorskie_2019.jpgDo grona profesorów belwederskich dołączyli:

  • Jan Danielewicz, profesor nauk inżynieryjno-technicznych, Wydział Inżynierii Środowiska,
  • Bożena Hoła, profesor nauk inżynieryjno-technicznych,  Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego,
  • Sławomir Sujecki, profesor nauk inżynieryjno-technicznych, Wydział Elektroniki.

Profesor Jan Danielewicz pełni funkcję kierownika Laboratorium Pomiarów Wykorzystania Energii Słonecznej w Budownictwie na PWr. Jego praca naukowa dotyczy badań zjawisk i procesów wymiany ciepła i mechaniki płynów w urządzeniach mających zastosowanie w inżynierii środowiska. Zajmuje się ponadto ekonomiką zaopatrzenia w energię cieplną, audytami energetycznymi oraz certyfikacją energetyczną. Na Politechnice Wrocławskiej uczył studentów takiej tematyki jak: ogrzewnictwo i ciepłownictwo, ekonomika gospodarki cieplnej, ekonomika ochrony środowiska, fizyka przegród budowlanych i niekonwencjonalne źródła energii.

Profesor Bożena Hoła jest kierownikiem Zakładu Technologii i Zarządzania w Budownictwie na PWr.  W swoje pracy naukowej zajmuje się szeroko rozumianymi zagadnieniami bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesach budowlanych, a także zastosowaniem metod sztucznej inteligencji w rozwiązywaniu problemów decyzyjnych w budownictwie. Jej dotychczasowy dorobek naukowy liczy ponad 150 publikacji, w tym 3 monografie o tematyce bezpieczeństwa pracy w budownictwie oraz artykuły opublikowane w czasopismach znajdujących się w bazie Journal Citation Reports.

Profesor Sławomir Sujecki pracuje w Katedrze Telekomunikacji i Teleinformatyki PWr. Swoje badania naukowe prowadzi w Laboratorium Średniej Podczerwieni. Jego zainteresowania badawcze to lasery, projektowanie przyrządów optoelektronicznych, telekomunikacyjne sieci optyczne i średnia podczerwień. Ściśle współpracuje z Uniwersytetem w Nottingham. Od 2017 roku na Politechnice Wrocławskiej realizuje projekt RoMISES (ang. Robust Mid Infrared Spontaneous Emission Sources with Tailored Output Spectrum Shape), w ramach grantu Polonez Narodowego Centrum Nauki, współfinansowanego przez Komisję Europejską (program ramowy Horyzont 2020).

W czwartek akty nominacje odebrało w sumie 81 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję