TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 11.03.2019 Kategoria: seniorzy
W lutym w Klubie Seniora było jak zwykle interesująco i ciekawie. Nie zabrakło wystaw, wyjątkowych gości i wciągających prelekcji
W czwartek, 7 lutego, gościem naszego klubu była dr Anna Wawrykowicz, była lektorka naszego Studium Języków Obcych, która prezentowała swoją najnowszą książkę pt. „Kangur w Madrycie”. Dr Wawrykowicz z urodzenia wrocławianka, z wykształcenia hispanistka (pracowała także na Uniwersytecie Wrocławskim) jest nie tylko autorką kilkunastu podręczników do nauki języka hiszpańskiego, ale także kilku książek o Wrocławiu i powieści o Hiszpanii. Jej hobby to fotografia oraz podróże (zwiedziła ponad 30 krajów na 4 kontynentach). Prezentując swoją najnowszą książkę ( to druga część trylogii poświęconej hiszpańskim miastom: Leon, Madryt, Barcelona), zacytowała urokliwe przysłowie wyrażające przekonanie Hiszpanów, że nie ma na świecie miejsca piękniejszego od Madrytu. Brzmi ono: De Madrit al Cielo y alli un agujerito para verlo (Z Madrytu do nieba, a tam dziurka, aby móc na niego patrzeć).
Pięć dni później, w jak zawsze w drugi wtorek miesiąca, odbył się kolejny wernisaż: „Barwne figle-migle”. Było to spotkanie z amatorskim zespołem malarek i malarzy pracujących pod kierunkiem mgr sztuk plastycznych Heleny Hadaś, skupionych w Grupie Harmonia Artis. Tytułowe barwne figle-migle prze cały miesiąc przyozdobiał cały Klub Seniora.
W czwartek, 14 lutego, seniorów zabawiał politechniczny Chór Kameralny pod dyr. Anny Sipak. Chórowi udało się - poprzez umiejętnie dobrany repertuar - rozbawić słuchaczy, ale także zmusić do refleksji historycznej (tego dnia obchodzono zarówno dzień św. Walentego, jak i 75. rocznicę powstania Armii Krajowej).
Kolejny wtorek, 19 lutego, to popis prof. Ireny Gaweł w ramach Saloniku Literackiego. Autorka prezentowała swoje fraszki, żarty, facecje, limeryki, sentencje i aforyzmy, które nie raz rozczuliły seniorów do łez.
Dwa dni później już po raz czwarty gościem klubu był dr Krzysztof Dackiewicz, historyk sztuki, erudyta, pasjonat i znawca dziejów wszelkich budowli naszej uczelni. Dr Dackiewicz zaprezentował swoją multimedialną prelekcję pt. „Mity i zagadki w dziejach budynków Politechniki Wrocławskiej”. Dla słuchaczy było to wyjątkowe przeżycie z pogranicza snu i jawy.
Natomiast ostatniego dnia lutego seniorów odwiedził prof. Waldemar Wawrzyniak, architekt, autor dziesiątków najrozmaitszych projektów, wybitny pedagog i wykładowca, który m.in. opowiadał o wspaniałych pomnikach Wrocławia: Wojciecha Korfantego i Ignacego Jana Paderewskiego.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »