„Bajki – Nie-Bajki” doktora Szkurłatowskiego

Data: 25.03.2016 Kategoria: seniorzy

Drugi już tomik utworów Zygmunta Szkurłatowskiego ukazał się właśnie nakładem wydawnictwa El-Art-Press. To kolejny z serii trzech planowanych przez autora tomów „Bajki – Nie-Bajki”

„Z dziejów polskich zakrętów” zawiera utwory (wiersze i prozę) o treści społeczno-politycznej. Autor rozlicza się w nich z wydarzeniami z lat 1945-1982 i zastanawia się: „cóż więc pozostało nam ze szczytnych planów?/ Czy są ideały, które nie przebrzmiały/ z pierwotnych zamiarów?”.

Autor spotkał się w Klubie Seniora ze swoimi czytelnikami 15 marca. Przedstawił niektóre utwory z nowowydanej książeczki. Zapowiedział też, że wkrótce ukaże się ostatni w tym cyklu tomik. Znajdą się w nim utwory o treści obyczajowej.
Dr Zygmunt Szkurłatowski jest historykiem. Przez prawie 30 lat pracował w Instytucie Nauk Ekonomiczno-Społecznych Politechniki Wrocławskiej. Od przejścia na emeryturę działa społecznie – m.in. w Związku Nauczycielstwa Polskiego i w Kole Emerytów i Rencistów PWr. Jego utwory literackie można znaleźć w antologiach twórczości seniorów naszej uczelni. Ukazują się one co roku od 2008 r. dzięki wsparciu władz Politechniki Wrocławskiej. Do końca kwietnia seniorzy naszej uczelni mogą składać utwory do kolejnej edycji antologii.

Przypominamy też, że do 8 kwietnia w Klubie Seniora można oglądać wystawę obrazów olejnych pt „Mistrzowie baroku i nie tylko pędzlem Krzysztofa Hałupki”. Autorem wszystkich prac jest malarz-samouk Krzysztof Hałupka, który na swoich obrazach prezentuje zarówno sceny religijne, jak też krajobrazy, kwiaty i portrety. Większość jego prac wzorowana jest na dziełach (lub ich fragmentach) malarzy okresu baroku.
ml