Wystawa prac malarskich prof. Ernesta Niemczyka

Data: 15.12.2015 Kategoria: seniorzy

W Klubie Seniora można oglądać obrazy namalowane przez prof. Ernesta Niemczyka, emerytowanego pracownika Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Są to zarówno krajobrazy, jak i portrety i ekslibrisy zaprojektowane przez profesora

Na swoich obrazach autor, związany z Katedrą Historii Architektury i Techniki, często przedstawia ulotne chwile, portrety znanych osób, wydarzenia czy miejsca, np. odwiedzane w trakcie wakacji kościoły. - Malowanie to moje hobby, nie zawód – tłumaczył na zorganizowanym 8 grudnia wernisażu prof. Niemczyk. – Obrazy są dla mnie zabawą, eksperymentem. Często przedstawiam poważne sprawy w sposób prześmiewczy.

0DVRXPBwBfwctBkRo,niemczyk1.jpg

Ten dystans do rzeczywistości można rzeczywiście zauważyć, oglądając autoportret profesora. Dodatkowo na wystawie znalazł się też wybór ekslibrisów, które prof. Niemczyk projektuje dla swoich znajomych i krewnych.

Na wernisażu licznie pojawili się przyjaciele i znajomi profesora z Wydziału Architektury PWr, a także rodzina, łącznie z najmłodszym wnukiem Hugonem. W czasie spotkania artysta wyraził swoją szczególną wdzięczność swojej żonie Małgorzacie. – Bez niej ta wystawa w ogóle by nie doszła do skutku – podkreślił.
Wystawę można oglądać do 8 stycznia 2016 r. w Klubie Seniora (bud. A-1, s.41).

ml

Na zdjęciu: Prof. Ernest Niemczyk w Klubie Seniora (fot. Krzysztof Mazur)