Salonik Literacki: spotkanie z Zenonem Wolniakowskim

Data: 26.11.2015 Kategoria: seniorzy

0DVRXPBwBfwctBkRo,salonik_wolniakowski.j

Nowy tomik poezji Zenona Wolniakowskiego, emeryta Politechniki Wrocławskiej, ukazał się właśnie nakładem wydawnictwa EL-Art Press. Z tej okazji w Klubie Seniora naszej uczelni zorganizowano spotkanie z autorem

Zenon Wolniakowski pisze wiersze od wczesnej młodości. Zapisuje swoje utwory na czym się da – na wolnych karteczkach, serwetkach, a nawet na opakowaniach po herbacie. Zawiera w nich bardzo trafne, a zarazem dowcipne spostrzeżenia o życiu i ludziach.

W jego najnowszym tomiku „Tyle jest dróg” można znaleźć utwory o słowach, życiu i pięknie polskich krajobrazów. Ze wszystkich przebija nadzwyczajna wrażliwość autora na to, co go otacza. To drugi samodzielny tomik Zenona Wolniakowskiego, poprzedni, zatytułowany „Kawał życia”, ukazał się w 2014 r. Swoje utwory publikował też w antologiach twórczości seniorów Politechniki Wrocławskiej.

Zenon Wolniakowski rozpoczął pracę na Politechnice Wrocławskiej w 1972 r. Zorganizował tu Dział Wystaw, którym kierował do momentu przejścia na emeryturę w 1990 r. Na spotkaniu autorskim, 17 listopada, w Klubie Seniora pojawili się jego współpracownicy z Działu Wystaw oraz wiele innych osób, z którymi się zetknął w trakcie pracy na naszej uczelni.
ml