Odeszła Alina Maria Cichewicz "Al-Ma"

Data: 11.05.2016 Kategoria: wspomnienia

7 maja zmarła Alina Maria Cichewicz, emerytowana pracownica Politechniki Wrocławskiej. Przez wiele lat animowała działalność Saloniku Literackiego w Klubie Seniorów PWr

Z uczelnią byłą związana od 1962 roku  aż do emerytury. Ostatnim miejscem jej pracy był Instytut Telekomunikacji i Akustyki. Za zasługi dla uczelni została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi  i Złotą Odznaką Politechniki Wrocławskiej.

0DVRXPBwBfwctBkRo,alma.jpg

Po przejściu na emeryturę nie rozstała się z Politechniką Wrocławską. Czynnie uczestniczyła w życiu Koła Emerytów i Rencistów. To dzięki niej prężnie działał powołany w 2009 r. Salonik Literacki. Sama też pisała dużo. Jej utwory znalazły się w kilku antologiach twórczości seniorów Politechniki Wrocławskiej, a także w wielu tomikach opublikowanych samodzielnie. O swojej twórczości pisała: - Gdy tylko opanowałam alfabet, zaczęłam pisać na wszystkim i po wszystkim (…) Pisałam o wszystkim dla wszystkich, byłam pisarzem Przyjaciół i Ich pisemnym rzecznikiem do spraw pożytecznych i mniej użytecznych.

Mobilizowała do pisania i wydawania samodzielnych tomików literackich także innych twórców Saloniku Literackiego.
Alina Maria Cichewicz, pisząca pod pseudonimem literackim Al-Ma, miała 88 lat. Jej pogrzeb odbędzie się w sobotę, 14 maja o godz. 14 na cmentarzu przy ulicy Kiełczowskiej 90 na Psim Polu.

red.