Zmarł dr Jacek Juzwiszyn

Data: 18.11.2015 Kategoria: wspomnienia

12 listopada zginął tragicznie dr Jacek Juzwiszyn adiunkt w Katedrze Matematyki i Cybernetyki  Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i wykładowca na Wydziale Matematyki Politechniki Wrocławskiej

Dr Juzwiszyn pracował na naszej uczelni od października 2011 r. Prowadził zajęcia z matematyki najpierw w Instytucie Matematyki i Informatyki, następnie w Katedrze Matematyki, a ostatnio na Wydziale Matematyki.

- Dr Jacek Juzwiszyn był bardzo sumiennym pracownikiem, oddanym dydaktyce, lubianym i cenionym przez studentów – wspomina prof. Krzysztof Stempak, dziekan Wydziału Matematyki - Dla mnie wiadomość o śmierci dr. Juzwiszyna ma bardzo osobisty wymiar, gdyż w latach 1991-1993 był on moim studentem  w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie uczyłem go analizy matematycznej. Zapamiętałem Go jako wyróżniającego się pracowitością i talentem studenta, a potem jako skromnego i dobrego człowieka.
red.