Żegnamy profesora Bogdana Stypułkowskiego

Data: 09.11.2015 Kategoria: wspomnienia

6 listopada zmarł profesor Bogdan Stypułkowski, wieloletni pracownik Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego PWr. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 10 listopada

Profesor Bogdan Stypułkowski pełnił na W2 wiele różnych funkcji – był prodziekanem wydziału, dyrektorem Instytutu Inżynierii Lądowej i kierownikiem Zakładu Dróg i Lotnisk. Wychował wiele pokoleń inżynierów budownictwa i kształcił kadrę akademicką.
Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi i Złotą Odznaką Politechniki Wrocławskiej. Profesor miał 86 lat.

0DVRXPBwBfwctBkRo,stypu_kowski_bogdan.jp

Pogrzeb odbędzie się 10 listopada 2015 r. (wtorek) o godz. 11:00 na cmentarzu parafialnym Świętej Rodziny przy ul. Smętnej we Wrocławiu. Msza w intencji zmarłego zostanie odprawiona tego samego dnia o godz. 10:00 w kościele Świętej Faustyny przy ul. Jackowskiego.
red.