TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

W poniedziałek zobaczymy najlepsze projekty studentów z Elektroniki

Data: 16.06.2016 Kategoria: aktywność studencka

Przez cały semestr pracowali nad swoimi wynalazkami, aplikacjami i programami. W poniedziałek oficjalnie je zaprezentują i mają szansę zdobyć nagrody. Podczas Konferencji Projektów Zespołowych studenci z Wydziału Elektroniki przedstawią 24 przedsięwzięcia, które zrealizowali wspólnie z wrocławskimi firmami

Konferencja Projektów Zespołowych jest organizowana już po raz czwarty.  Swoje wynalazki i programy pokazują na niej studenci z ostatnich roczników studiów inżynierskich na Wydziale Elektroniki. Właśnie wtedy muszą zaliczyć przedmiot „Projekt zespołowy”, który jest ich największą pracą w czasie studiów. Realizują go w kilkuosobowych grupach, wybierając jeden z tematów zaproponowanych przez partnerów wydziału – wrocławskie i ogólnopolskie firmy, które nie tylko sugerują tematykę projektów, ale także wyznaczają swoich pracowników, którzy służą studentom wiedzą i doświadczeniem.

- Wszyscy na tym zyskują – podkreśla dr Maciej Nikodem, koordynator Konferencji Projektów Zespołowych. – Studenci pracują z przedstawicielami firm z branży, uczą się pracy w zespole i skutecznego rozdzielania obowiązków oraz mają szansę zobaczenia, w jaki sposób nad projektami pracuje się w dużych przedsiębiorstwach. Natomiast dla firm to szansa na wyłowienie zdolnych kandydatów na praktyki i staże, a zdarza się, że także i przyszłych pracowników.

0DVRXPBwBfwctBkRo,kpz2015_fotka.jpg

Podczas poniedziałkowej konferencji mamy szansę zobaczyć 24 najlepsze studenckie projekty spośród wszystkich realizowanych w tym roku na Wydziale Elektroniki. Spotkanie zacznie się o godz. 9 w Strefie Kultury Studenckiej i potrwa do 16.
Wśród prezentowanych przedsięwzięć będą m.in. elektroniczny detektor promieniowania, mobilna stacja meteorologiczna, menedżer postępów treningowych i bezzałogowy statek powietrzny.

Po wszystkich prezentacjach publiczność i jury – złożone z pracowników sponsorów konferencji i przedstawicieli uczelni – wybiorą najlepszych z najlepszych. Każdy z uczestników konferencji dostanie identyfikator z kodem QR, a po jego zeskanowaniu będzie mógł oddać głos na trzy wybrane projekty – w kolejności od tego, który najbardziej zasługuje na nagrodę zdaniem głosującego. Jurorzy wybiorą natomiast dwóch laureatów – najlepsze projekty: techniczny i programistyczny.
Zwycięzcy zyskają m.in. nagrody książkowe, całodniowe  szkolenia z zakresu technik prezentacji, mowy ciała i prezentacji biznesowych oraz gadżety i vouchery na laserowy paintball.

W czasie konferencji będzie można także wysłuchać prezentacji partnerów i sponsorów konferencji – firm Nokia i Microsoft. Będzie także prezentacja specjalna – uczniów technikum w Powodowie, którzy opowiedzą o swoim „Przyrządzie do badania pneumatycznych układów hamulcowych”.
Konferencję sponsorują także przedsiębiorstwa DataArt, Fanuc i Thaumatec.
lucy

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję